Ul. Stroma. Basen będzie przypominać aquapark

Ul. Stroma. Basen będzie przypominać aquapark

(jsz)

Kurier Poranny

Aktualizacja:

Kurier Poranny

Basen przy Stromej będzie przypominać aquapark

Basen przy Stromej będzie przypominać aquapark ©sxc.hu

Atrakcje dla najmłodszych, aerobic w wodzie, sauny, a nawet grota solna. Takie rozrywki będzie oferowała białostoczanom pływalnia przy ul. Stromej. Obiekt czeka rozbudowa. Jeszcze w tym roku powstanie dokumentacja.
Basen przy Stromej będzie przypominać aquapark

Basen przy Stromej będzie przypominać aquapark ©sxc.hu

Pływalnia ma już swoje lata i wymaga modernizacji. - W trakcie rozmów na ten temat zrodził się pomysł, aby przy okazji zwiększyć atrakcyjność obiektu, by stał się on jeszcze bardziej funkcjonalny, przyjazny dla klientów - wyjaśnia Paweł Orpik, dyrektor Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Białostoczanie narzekają, że brakuje im aquaparku. Poprzez rozbudowę pływalni rodzinnej zamierzamy, przynajmniej w pewnym stopniu, odpowiedzieć na wzrastające potrzeby.

Miasto ma już koncepcję rozbudowy basenu. Wkrótce zaś ogłosi przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej. Plany są ambitne. Ma zostać przeprowadzona modernizacja istniejącego basenu oraz budowa takiego do nauki pływania. Powstanie też strefa zabaw dla dzieci. Znajdzie się tam płytka niecka wodna, nowe zabawki oraz zjeżdżalnie.
Nie zabraknie też atrakcji dla dorosłych. Pojawią się więc sauny suche i parowe, a obok nich strefa relaksu. Tutaj będzie można położyć się na leżaku i w otoczeniu zieleni posłuchać odprężającej muzyki. Być może pojawi się też grota solna.

Koncepcja przewiduje również dobudowanie części, w której znajdzie się hol, recepcja oraz bufet. Będą tu obszerne szatnie z szafkami na żetony oraz poczekalnia i toalety. Z kolei w piwnicy dobudowanego budynku zaplanowano sale fitness, siłownię, gabinety odnowy biologicznej oraz masażu. Wokół obiektu powstaną zaś parkingi i chodniki.

W tegorocznym budżecie zapisano jedynie pieniądze na wykonanie dokumentacji projektowej. Dyrekcja BOSiR liczy jednak na to, że w przyszłym roku znajdą się także fundusze na rozbudowę obiektu. Plan jest bowiem taki, by prace ruszyły w drugiej połowie 2014 roku. Szacowany koszt inwestycji to kilkanaście milionów złotych.Czytaj e-wydanie »

Komentarze (6)

Wszystkie komentarze (6) forum.poranny.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Poranny.pl poleca

Wybieramy najlepszą parę weselną

Wybieramy najlepszą parę weselną

Superzespół/Dj - oddaj swój głos

Superzespół/Dj - oddaj swój głos

Wybieramy najlepszą salę weselną

Wybieramy najlepszą salę weselną