Za mało autobusów na nowej Piastowskiej

Za mało autobusów na nowej Piastowskiej

Tomasz Mikulicz tmikulicz@poranny.pl tel. 85 748 95 54

Kurier Poranny

Aktualizacja:

Kurier Poranny

Za mało autobusów na nowej Piastowskiej

Za mało autobusów na nowej Piastowskiej ©Archiwum

Białostocka Komunikacja Miejska przywróciła autobusy na ul. Wasilkowską. Zabraknie ich za to na nowej Piastowskiej. - To skandal. Dzieci nie mają jak dojechać do szkoły, a ludzie do pracy - denerwują się mieszkańcy Wygody.
Za mało autobusów na nowej Piastowskiej

Za mało autobusów na nowej Piastowskiej ©Archiwum

Po co budowali nową trasę i stawiali wiaty przystankowe, skoro nie będą tamtędy jeździły autobusy? To przecież nielogiczne - mówi pani Anna Zawadzka, która zadzwoniła do naszej redakcji.

Od niedzieli Białostocka Komunikacja Miejska przywróciła linie autobusowe, które na czas remontu skrzyżowania ul. Wasilkowskiej z 27 Lipca jeździły przez nową ul. Piastowską.

- Autobusy linii 3, 9 i 100 jeżdżą więc znów starymi trasami, to znaczy przez ul. Wasilkowską i Sienkiewicza - mówi Jarosław Wyszkowski, zastępca szefa BKM.

Jedyna zmiana dotyczy linii 111. Tutaj autobusy zostały skierowane właśnie przez nową Piastowską. Choć tylko we fragmencie. - Linia 111 przeznaczona jest przede wszystkim dla mieszkańców Supraśla. Dzięki zmianie trasy szybciej przyjadą oni do Białegostoku - podkreśla Jarosław Wyszkowski.

Na pytanie czy po ul. Piastowskiej pojadą jeszcze jakieś autobusy odpowiada, że tak.

- Tak jak do tej pory, będą jeździły linie 6 i 18 - tłumaczy Jarosław Wyszkowski.
Zdaniem mieszkańców Wygody to zdecydowanie za mało, ale BKM nie planuje wprowadzać żadnych zmian. - Raczej nie skierujemy też na nową Piastowską jakiejś nowej linii. Nie ma takiej potrzeby. Byłoby to nieuzasadnione ekonomicznie - podkreśla Jarosław Wyszkowski.

Mieszkańcy, szczególnie ulicy Trawiastej i okolic, uważają, że potrzeba jest i to ogromna.

- Czy ktoś się zastanowił wytyczając trasy przejazdowe autobusów dla kogo istnieje Komunikacja Miejska? Dlaczego, nie zwraca się uwagi na mieszkańców bloków przy ul. Trawiastej i Żyznej, którzy muszą do przystanku iść czasem 800-1000 metrów? Dlaczego nie ma przystanku dla ludzi z tak wielu nowo wybudowanych bloków? Jedynym autobusem, z którego mogą korzystać jest linia nr 3 i przystanek oddalony o 10 minut od bloku - napisała do nas kolejna wzburzona mieszkanka. - Po co te piękne zatoki i przystanki przy nowej Piastowskiej skoro jedynym autobusem, który tam został jest linia nr 111.

Anna Zawadzka też uważa, że 111 to zdecydowanie za mało. - Dzieci mieszkające przy ul. Trawiastej nie mają jak dojechać do szkoły podstawowej nr 8 przy ul. Jesiennej. Dorośli zaś maja problem z powrotem z pracy. Autobusy 111 kursują mniej więcej co godzinę - twierdzi.

Szczególnie żal jej dzieci. - Przecież na nowej Piastowskiej powstały przejścia dla pieszych, z których mogłyby one bezpiecznie korzystać idąc na autobus - mówi.
Mieszkańcy mają nadzieję, że urzędnicy posłuchają ich argumentów i zmienią swoje plany.


Komentarze (4)

Wszystkie komentarze (4) forum.poranny.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Poranny.pl poleca

Wybieramy najlepszą parę weselną

Wybieramy najlepszą parę weselną

Superzespół/Dj - oddaj swój głos

Superzespół/Dj - oddaj swój głos

Wybieramy najlepszą salę weselną

Wybieramy najlepszą salę weselną