UWAGA!
  WYPADEK

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Rozwiń
  UWAGA!
  Zwiń

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Do śmiertelnych wypadków w Białymstoku dochodzi rzadko. Przypominamy te najtragiczniejsze

  Urzędnicy na rowerach pilnują porządku

  Urzędnicy na rowerach pilnują porządku

  (ab)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Dwa kółka pozwalają im dotrzeć w najbardziej niedostępne zakamarki i zobaczyć, w jakim stanie jest ścieżka rowerowa czy pas drogowy. Od niedawna dwa rowery pomagają w pracy urzędnikom departamentu ochrony środowiska. A w planach już jest zakup skuterów.
  Marcin Klimowicz z departamentu ochrony środowiska podczas kontroli porządku i czystości w mieście

  Marcin Klimowicz z departamentu ochrony środowiska podczas kontroli porządku i czystości w mieście ©fot. Wojciech Oksztol

  W poniedziałek byłem na ścieżce rowerowej przy ulicy Branickiego i Pod Krzywą - opowiada Marcin Klimowicz z departamentu ochrony środowiska. - Na tej pierwszej wymieniane są właśnie kostki, bo część chodnika od strony rzeki zapadła się. Natomiast Pod Krzywą wszystko jest w porządku - trawa skoszona i posprzątane.

  Miejski departament ochrony środowiska zainwestował niedawno w dwa jednoślady do celów służbowych. Urzędnicy niemal codziennie wyruszają na nich w miasto, badając stan czystości i porządku.

  - Z samochodu nie wszystko da się zobaczyć i nie wszędzie da się dojechać - mówi Andrzej Karolski, szef departamentu ochrony środowiska. - A rowerem wszędzie można dotrzeć i dokładnie sprawdzić.

  W ostatnich tygodniach inspektorzy na rowerach pod lupę wzięli szczególnie ścieżki rowerowe. Pod koniec lipca przeprowadzili szczegółowe kontrole ich stanu.

  - W jej wyniku zaleciliśmy usuwanie roślinności do wysokości 2,5 metra nad ścieżkami i co najmniej metra obok - tłumaczy Karolski. - Chodzi o to, żeby gałęzie na nią nie wchodziły i nie przeszkadzały. Badana też była jakość nawierzchni, czyli wyłapywane różne ubytki, zawalenia czy nierówności.

  W tej chwili urzędnicy zastanawiają się nawet czy nie rozwiązać umowy z jedną z firm, zajmujących się ścieżkami, bo już trzy razy była karana za złe wywiązywanie się z obowiązków.

  Podczas objazdów urzędnicy oglądają nie tylko ścieżki. Przyglądają się też jak wyglądają pasy drogowe w mieście, czy gdzieś są nielegalne wysypiska śmieci, czy kratki ściekowe nie są zatkane, a nawet czy wyjeżdżające z budowy pojazdy nie brudzą zbytnio jezdni gliną i piachem.

  Gdy urzędnik na rowerze stwierdzi jakieś nieprawidłowości; robi zdjęcia i dokumentuje każdy wyjazd. W uzasadnionych przypadkach kieruje sprawę do straży miejskiej, a ta wtedy interweniuje.

  Niewykluczone też, że za jakiś czas departament wzbogaci się o kolejne, mobilne narzędzia pracy.

  - Myślę o tym, by w przyszłości kupić swoim inspektorom skutery - mówi Andrzej Karolski.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Wszystkie komentarze (8) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Poranny.pl poleca

   Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? [QUIZ]

   Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? [QUIZ]

   Oto najpiękniejsze dziewczyny z Woodstocku! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

   Oto najpiękniejsze dziewczyny z Woodstocku! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

   Pilnie zatrudnię. Sprawdź, kto aktualnie oferuje pracę

   Pilnie zatrudnię. Sprawdź, kto aktualnie oferuje pracę

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama