Woda
  2017

  Białystok gotowy na ulewy?

  Rozwiń
  Woda
  Zwiń

  Białystok gotowy na ulewy?

  W mieście trwały ćwiczenia mające przygotować służby i mieszkańców do walki z powodziami

  BSM zlikwidowała plac zabaw. A dzieci z bloku komunalnego...

  BSM zlikwidowała plac zabaw. A dzieci z bloku komunalnego nie mają gdzie się bawić.

  fot. Wojciech Wojtkielewicz

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Jeszcze kilka dni temu dzieci z bloku przy alei Piłsudskiego 6 bawiły się na sąsiednim placu. Ale ten należał do innego bloku i spółdzielni. I został rozebrany. - Była zjeżdżalnia i huśtawki - mówi Marta Walesiuk. - Teraz nie mamy gdzie się bawić.
  Weronika nie może bawić się przy swoim bloku, bo tam nie ma placu zabaw. Wszystkie dzieci z jej kamienicy korzystały z placu należącego do BSM. Razem

  Weronika nie może bawić się przy swoim bloku, bo tam nie ma placu zabaw. Wszystkie dzieci z jej kamienicy korzystały z placu należącego do BSM. Razem z kolegami ma nadzieję, że dorośli znajdą sposób na zorganizowanie im miejsca do zabawy. ©fot. Wojciech Wojtkielewicz

  To nie był idealny plac zabaw z wieloma atrakcjami, ale był - zadzwonił do nas mieszkaniec bloku przy alei Piłsudskiego 6. - W naszym bloku jest około dwudziestu dzieci i większość z nich spędzała dużo czasu na placu przy alei Piłsudskiego 4. A my, rodzice, byliśmy spokojni o swoje pociechy. Teraz dzieci siedzą na ławeczkach, które zostały po ich dawnym miejscu zabaw i się nudzą.

  Kilka dni temu Białostocka Spółdzielnia Mieszkaniowa, na prośbę swoich mieszkańców z bloku przy ulicy Piłsudskiego 4, rozebrała istniejący tam plac zabaw.

  - Przed naszym blokiem nie będzie już zjeżdżalni i huśtawek - mówi Stanisław Hołubowski, prezes Białostockiej Spółdzielni Mieszkaniowej. - Tak zdecydowali nasi mieszkańcy, którzy nie chcą mieć placu zabawo przed blokiem. Tam nie ma małych dzieci. Do tej pory spędzały tu czas osoby nie należące do naszej spółdzielni.

  - Od rana do wieczora bawiliśmy się tutaj - opowiada Marta Walesiuk, która z braku pomysłów na zabawę siedzi teraz z koleżankami na ławeczkach. Bo tylko one zostały przed blokiem. I stara, zniszczona piaskownica.

  - U nas nie ma żadnych atrakcji - dodaje Daniel. - Albo siedzimy w domu przed komputerem, albo jeździmy rowerami, ale też nie ma na to zbyt dużo miejsca. Wszędzie stoją samochody.

  - Wcześniej całymi dniami huśtaliśmy się i bawiliśmy przy placu zabaw - dodaje Małgosia.

  - Teraz już całkiem nie mamy gdzie się podziać - mówią dzieci.

  Ich blok należy do zasobów Zarządu Mienia Komunalnego.

  - Niestety, przy alei Piłsudskiego 6 nie powstanie nowy plac zabaw - mówi Krzysztof Rysiak, kierownik referatu ewidencji i utrzymania zasobu Zarządu Mienia Komunalnego. - Za to w przyszłym roku planujemy wybudować duży i z wieloma atrakcjami przy ulicy Sienkiewicza 9. Z niego będą mogły korzystać dzieci z naszych zasobów mieszkaniowych.

  Departament urbanistyki urzędu miejskiego opracował ponadto koncepcję zagospodarowania terenów gminnych. Wspólnota mieszkaniowa bloku nr 6 przy ul. Piłsudskiego za zgodą ZMK może za zaledwie 53 złote miesięcznie wydzierżawić od miasta teren przy swoim bloku i zorganizować w tym miejscu miejsca parkingowe lub plac zabaw. ZMK może pokryć 20 procent kosztów przedsięwzięcia.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze (16)

   Wszystkie komentarze (16) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Poranny.pl poleca

   Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? [QUIZ]

   Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? [QUIZ]

   Oto najpiękniejsze dziewczyny z Woodstocku! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

   Oto najpiękniejsze dziewczyny z Woodstocku! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

   Pilnie zatrudnię. Sprawdź, kto aktualnie oferuje pracę

   Pilnie zatrudnię. Sprawdź, kto aktualnie oferuje pracę

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama