JUWENALIA
  BIAŁYSTOK

  Juwenalia rozpoczęte!

  Rozwiń
  Umówił się z 14-latką na parkingu w galerii. Chciał uprawiać...

  Umówił się z 14-latką na parkingu w galerii. Chciał uprawiać seks. Namierzył go łowca pedofili

  Zdjęcie autora materiału
  Izabela Krzewska

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Służby powiadomił Krzysztof Dymkowski z Wrocławia, znany w Polsce pod pseudonimem „łowca pedofili”.

  Służby powiadomił Krzysztof Dymkowski z Wrocławia, znany w Polsce pod pseudonimem „łowca pedofili”. ©archiwum

  Za nagabywanie seksualne nieletniej sąd skazał 47-latka na rok więzienia w zawieszeniu. Orzekł też grzywnę w wysokości 5 tys. złotych.
  Służby powiadomił Krzysztof Dymkowski z Wrocławia, znany w Polsce pod pseudonimem „łowca pedofili”.

  Służby powiadomił Krzysztof Dymkowski z Wrocławia, znany w Polsce pod pseudonimem „łowca pedofili”. ©archiwum

  „Spotkam się z młodziutką chętną, która zrobi mi rączką. Ja fajny, 40 lat. Oczywiście zapłacę”. Ogłoszenie o takiej treści zamieścił oskarżony mieszkaniec Łap na jednym z portali internetowych. Dostał odpowiedź. Osoba zainteresowana przedstawiła się jako 14-letnia Daria. Zaczęły się wymiany maili i SMS-ów. Para omówiła się na spotkanie na parkingu galerii handlowej przy ul. Miłosza w Białymstoku. Tam na 47-latka czekała, ale... policja.

  Służby powiadomił Krzysztof Dymkowski z Wrocławia, znany w Polsce pod pseudonimem „łowca pedofili”. To on podawał się bowiem za Darię.

  CZYTAJ: Łowca Pedofilów pomógł białostockiej policji. Zastawił pułapkę w galerii Alfa

  Oskarżony przed sądem nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. W śledztwie zaprzeczył, że jego ogłoszenie było skierowane do osoby małoletniej. Mało tego - uważa, że to on jest pokrzywdzony, gdyż padł ofiarą prowokacji i mało nie rozpadała się jego rodzina.

  - Przedstawiłem się jako 14-latka. Był świadom, że rozmawia z dzieckiem. Powinien zakończyć rozmowę - mówi nam Krzysztof Dymkowski, który w sprawie był świadkiem.

  Lista pedofilów i gwałcicieli 2018 w Internecie. Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym (rejestr publiczny - wyszukiwarka)

  Sąd w tłumaczenia 47-latka nie wierzy: o żadnej prowokacji nie ma mowy. Mężczyzna usiłował umówić z 14-latką. Świadczy o tym i treść ogłoszenia i to, że (nie wiedząc, że rozmawia z dorosłym mężczyzną) przyszedł na umówione spotkanie.

  - Należy zauważyć, że przy tym przestępstwie nie ma konieczności, aby pokrzywdzonym była realnie istniejąca małoletnia osoba - podkreślała sędzia Beata Wołosik z Sądu Rejonowego w Białymstoku. - Przestępstwo polega na nagabywaniu seksualnym osoby poniżej 15. roku życia. Dla realizacji jego znamion w ogóle nie jest potrzebny kontakt między małoletnim a sprawcą. Wystarczy samo złożenie propozycji i podejmowanie działań zmierzających do realizacji tego zamiaru.

  Policyjna akcja przeciwko pedofilom. Wśród zatrzymanych 49-latek z pow. białostockiego (zdjęcia)

  Oskarżonemu groziło do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd wziął jednak pod uwagę, że ma dobrą opinię i nie był wcześniej karany. Dlatego skazał go na rok więzienia z warunkowym zawieszeniem na 3 lata. W okresie próby oddał pod dozór kuratora, który ma dopilnować, że więcej mężczyzna nie będzie nagabywał seksualnie dziewczynek. Orzekł też grzywnę w wysokości 5 tys. złotych.

  Wyrok nie jest prawomocny.

  Dane pedofilów i gwałcicieli z Białegostoku są już powszechnie dostępne w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Tutaj znajdziesz innych pedofilów

  Rejestr pedofilów i gwałcicieli online. Przestępcy seksualni z Białegostoku [ZDJĘCIA, LISTA]

  13

  Fot. Ministerstwo Sprawiedliwości / www.ms.gov.plPoprzednieNastępne  To nie pierwszy mężczyzna, którego w woj. podlaskim namierzył „łowca pedofili”. Wcześniej Krzysztof Dymkowski w podobny sposób doprowadził do schwytania mieszkańca pow. hajnowskiego. 28-latek został zatrzymany 23 października ub. r. na parkingu galerii handlowej przy ul. Świętojańskiej w Białymstoku. To tam umówił się z 14-latką, która odpowiedziała na jego ogłoszenie na portalu internetowym, a później był z nią w kontakcie smsowym. Przynajmniej tak sądził, że adresatem jego wiadomości była dziewczyna. W rzeczywistości „uwodził” Dymkowskiego.

  28-latek usłyszał zarzut próby uwiedzenia nieletniej, a także gróźb karalne i uporczywego nękania innej kobiety. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolne poddał karze. Prokurator i sąd go uwzględnił. Wyrok: rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata, dozoru kuratora i grzywna 3 tys. złotych. Na jej poczet sąd zaliczył okres tymczasowego aresztowania Adama S. - ponad 2 miesiące.  W oczekiwaniu na uprawomocnienie wyroku, skazany za pedofilię zgwałcił kolejną dziewczynkę

  Źródło: TVN 24

  Komentarze (5)

  Wszystkie komentarze (5) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Białystok w 1999 roku - część 2. Zobacz, jakie zmiany zaszły w mieście

  Białystok w 1999 roku - część 2. Zobacz, jakie zmiany zaszły w mieście

  Prognoza ludności 2050. W którym powiecie będzie najmniej mieszkańców? [ZESTAWIENIE]

  Prognoza ludności 2050. W którym powiecie będzie najmniej mieszkańców? [ZESTAWIENIE]

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.