JUWENALIA
  BIAŁYSTOK

  Juwenalia rozpoczęte!

  Rozwiń
  Sylwester 2017 / 2018 w Białymstoku na Rynku Kościuszki...

  Sylwester 2017 / 2018 w Białymstoku na Rynku Kościuszki (zdjęcia)

  (adek) na podst. bialystok.pl

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Sylwester 2017 / 2018 w Białymstoku na Rynku Kościuszki
  1/9
  przejdź do galerii

  Sylwester 2017 / 2018 w Białymstoku na Rynku Kościuszki ©UM Białystok

  Białystok tradycyjnie przywita Nowy Rok na miejskiej zabawie przy Ratuszu. Przed białostocką publicznością zaprezentują się m.in. Mateusz Grędziński, Arek Kłusowski i Lanberry.
  - Sylwestrowa zabawa na Rynku Kościuszki rozpocznie się o godz. 21 - mówi Anna Kowalska z Departamentu Komunikacji Społecznej. - Jako pierwszy wystąpi Mateusz Grędziński, zwycięzca siódmej edycji The Voice of Poland. Singlem „Obietnice” stawia pierwsze kroki na polskiej scenie rozrywkowej. Wokalista inspiruje się nie tylko muzyką współczesną, ale także czerpie z lat 80. i 90. XX wieku.
  Zobacz galerię

  O godz. 22 na scenie pojawi się Arek Kłusowski, jeden z najoryginalniejszych głosów w kraju. Finalista The Voice of Poland ma na koncie ponad 30 nagród muzycznych zdobytych w kraju i zagranicą. Jest pomysłodawcą i producentem muzycznego projektu „Tribute to Jantar”. Pisze teksty dla wielu gwiazd rodzimej sceny, m.in. Ewy Farny, Mateusza Ziółko, Sound’n’Grace. Obecnie pracuje nad debiutancką płytą.

  Zabawy sylwestrowe 2017 w Białymstoku i regionie. Sylwester 2017 [PRZEGLĄD]

  Następnie na białostockiej scenie zaprezentuje się Lanberry (godz. 23.00). To wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, znana publiczności z występów w The Voice of Poland oraz X-Factor. Jej debiutancki singiel „Podpalimy świat” dotarł na pierwsze miejsca list przebojów wielu stacji radiowych. Ma na koncie współpracę z Disneyem. Jej debiutancka płyta inspirowana jest muzyką elektroniczną i brzmieniem lat 80. i 90. Wiosną tego roku artystka otrzymała prestiżowe wyróżnienie ­– Platynową Płytę.

  O północy, zgodnie z tradycją, prezydent Białegostoku złoży mieszkańcom życzenia noworoczne. Chwilę później, po raz pierwszy w historii miejskiego sylwestra, będzie można obejrzeć pokaz laserów zamiast fajerwerków.

  – Zapraszam serdecznie wszystkich białostoczan na ten szczególny wieczór. Przywitajmy razem Nowy Rok, to wyjątkowe chwile, kiedy możemy zapomnieć o codziennych trudach i bawić się wspólnie – powiedział Tadeusz Truskolaski.

  Dalszą część sylwestrowej nocy wypełni muzyka, którą zaprezentuje Live Orkiestra (godz. 00.15.). Impreza potrwa do ok. godz. 1.30.

  Magazyn Informacyjny 28.12.2017

  Komentarze (21)

  Wszystkie komentarze (21) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Białystok w 1999 roku - część 2. Zobacz, jakie zmiany zaszły w mieście

  Białystok w 1999 roku - część 2. Zobacz, jakie zmiany zaszły w mieście

  Prognoza ludności 2050. W którym powiecie będzie najmniej mieszkańców? [ZESTAWIENIE]

  Prognoza ludności 2050. W którym powiecie będzie najmniej mieszkańców? [ZESTAWIENIE]

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.