Robert Wierzbowski to nowy Komendant Miejski PSP w...

Robert Wierzbowski to nowy Komendant Miejski PSP w Białymstoku. Oficjalnie od 31 marca (zdjęcia)

(adek), (ika)

Kurier Poranny

Kurier Poranny

Robert Wierzbowski to nowy Komendant Miejski PSP w Białymstoku. Oficjalnie od 31 marca 2016 roku
1/5
przejdź do galerii

Robert Wierzbowski to nowy Komendant Miejski PSP w Białymstoku. Oficjalnie od 31 marca 2016 roku ©Wojciech Wojtkielewicz

St. bryg. Robert Wierzbowski to Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Oficjalnie od 31 marca 2016 roku
St. bryg. Robert Wierzbowski 31 marca oficjalnie zostanie Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Po odejściu bryg. Janusza Konrada od 27 lutego pełnił on obowiązki przełożonego białostockich strażaków.

Podlaska straż pożarna przechodzi zmiany kadrowe. Nowi komendanci (zdjęcia)

Strażakiem jest od wielu lat. W 1994 roku skończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie. Wtedy rozpoczął pracę w Komendzie Rejonowej (obecnie Miejskiej) Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3. Po roku trafił do pracy w pionie operacyjnym tej samej komendy, a po kolejnym komendant przeniósł go do JRG nr 2.

Wiele lat pełnił funkcję oficera operacyjnego. 15 września 1996 r. rozpoczął pracę w komendzie wojewódzkiej, najpierw w wydziale kadry i szkolenia, od 1999 roku w kontrolno-rozpoznawczym, a od 2006 roku w wydziale operacyjnym. Tam przeszedł wszystkie szczeble. Najpierw był kierownikiem sekcji, zastępcą naczelnika i naczelnikiem wydziału operacyjnego do końca lutego 2013 roku. Od 1 marca został przeniesiony na stanowisko naczelnika wydziału kontrolno-rozpoznawczego komendy wojewódzkiej.Komentarze (5)

Wszystkie komentarze (5) forum.poranny.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Poranny.pl poleca

Wygraj stówkę w loterii Porannego

Wygraj stówkę w loterii Porannego

Bezpłatny kurs internetowerewolucje dla firm

Bezpłatny kurs internetowerewolucje dla firm

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Wybieramy miss Euro 2016 [GŁOSUJ]

Wybieramy miss Euro 2016 [GŁOSUJ]