PORANNY
  GALERIE

  Podlaskie Śniadanie Mistrzów 2018

  Rozwiń
  PORANNY
  Zwiń
  Rehabilitacja wróciła do szpitala dziecięcego. I nie ma...

  Rehabilitacja wróciła do szpitala dziecięcego. I nie ma kolejek

  Julia Szypulska

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Najmłodsi pacjenci znów mogą się rehabilitować w UDSK

  Najmłodsi pacjenci znów mogą się rehabilitować w UDSK ©Anatol Chomicz

  Jeśli ktoś już ma skierowanie, na zabiegi fizjoterapeutyczne może się zapisać „od ręki”. Na małych pacjentów czeka wykwalifikowana załoga i nowocześnie wyposażone gabinety. To bardzo dobra wiadomość.
  Najmłodsi pacjenci znów mogą się rehabilitować w UDSK

  Najmłodsi pacjenci znów mogą się rehabilitować w UDSK ©Anatol Chomicz

  Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku od niedawna ma znowu kontrakt na fizjoterapię ambulatoryjną. Przez kilka lat go nie było, mimo że w placówce działa poradnia rehabilitacyjna. To bardzo dobra wiadomość dla małych pacjentów. W mieście bowiem przybyło kolejne miejsce, gdzie mogą liczyć na tego rodzaju pomoc. Przypomnijmy, że dotychczas były to poradnie przy ul. Antoniukowskiej i Cho-roszczańskiej. W tej ostatniej najbliższy wolny termin to druga połowa marca 2018 r. W UDSK będzie szybciej.

  - Jeśli ktoś ma już skierowanie od lekarza, jesteśmy w stanie zapisać na zabiegi niemal „od ręki” - mówi dr hab. n. med. Bożena Okurowska-Zawada, lekarka kierująca Oddziałem Rehabilitacji UDSK. - Jako że kontrakt realizujemy od 1 października, kolejka dopiero się tworzy. Dlatego mamy jeszcze sporo wolnych miejsc w dobrych terminach.

  Dobry termin oznacza godziny poranne albo popołudniowe - najkorzystniejsze zarówno dla pracujących rodziców, jak też dzieci chodzących do szkoły. Jeszcze teraz nie ma problemu, by zapisać się na zabiegi już na grudzień.

  - Skierowanie na zabiegi można uzyskać podczas wizyty w naszej poradni rehabilitacyjnej - tu jednak obowiązuje kolejka. Fizjoterapia ambulatoryjna może się odbywać na podstawie zlecenia wydanego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego również z innej poradni specjalistycznej np. ortopedycznej, neurologicznej, reumatologicznej, a w szczególnych sytuacjach również od lekarza rodzinnego - wylicza dr hab. B. Okurowska-Zawada. - Służymy radą, jakie zabiegi fizjoterapeutyczne i procedury mogą być wpisane na skierowaniu, aby jak najszybciej móc pomóc małym pacjentom. W cyklu terapeutycznym fundusz finansuje do 10 dni zabiegowych. Należy pamiętać, że skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne powinno być zarejestrowane w terminie 30 dni od dnia jego wystawienia.

  Na rehabilitację mogą się zgłaszać pacjenci z wadami postawy, problemami reumatologicznymi czy też po różnego rodzaju urazach. Zabiegi prowadzone są indywidualnie. Na pacjentów czeka wykwalifikowany personel i nowocześnie wyposażone gabinety.

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Kulinarne wędrówki po Podkarpaciu - podróż śladami tradycyjnych smaków!

  Kulinarne wędrówki po Podkarpaciu - podróż śladami tradycyjnych smaków!

  Ceny w Polsce w 2000 r. Nie uwierzycie! Papierosy za 4 zł, benzyna za 3 złote za litr

  Ceny w Polsce w 2000 r. Nie uwierzycie! Papierosy za 4 zł, benzyna za 3 złote za litr

  Decyduj o tym, co może powstać w Twojej okolicy!

  Decyduj o tym, co może powstać w Twojej okolicy!