JUWENALIA
  BIAŁYSTOK

  Juwenalia rozpoczęte!

  Rozwiń
  Ranking Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018....

  Ranking Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018. Sprawdziliśmy, jak wypadła politechnika białostocka

  PS

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Politechnika Białostocka znalazła się w rankingu

  Politechnika Białostocka znalazła się w rankingu ©Politechnika Białostocka

  Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała tegoroczny Ranking Studiów Inżynierskich. Najlepiej wypadły Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Wrocławska i Politechnika Śląska w Gliwicach. Sprawdziliśmy, w jakiej dziedzinie i na jakim miejscu uplasowała się Politechnika Białostocka.
  Politechnika Białostocka znalazła się w rankingu

  Politechnika Białostocka znalazła się w rankingu ©Politechnika Białostocka

  Celem rankingu jest promowanie najlepszych uczelni w kraju. Ma on również pomóc młodym ludziom w wyborze właściwych studiów.

  - Ranking Perspektyw to nie tylko narzędzie, które – mądrze wykorzystane – może posłużyć maturzystom i ich rodzicom w wyborach edukacyjnych. Ranking to także kompendium wiedzy o aktualnym stanie polskiego szkolnictwa wyższego – panoramiczne zdjęcie wykonane tu i teraz, przedstawiające nasze uczelnie i ich ambicje z różnych, ale nieprzypadkowo dobranych kątów widzenia - piszą na swojej stronie pomysłodawcy.


  Najlepsze wydziały prowadzące kształcenie w 21 kierunkach technicznych zostały uhonorowane podczas uroczystej gali, która odbyła się 17 kwietnia w hotelu Hilton w Warszawie. Finał Rankingu poprzedziło Międzynarodowe Forum Liderów Kształcenia Inżynierskiego z udziałem grupy rektorów uczelni z Kazachstanu.

  Zobacz też: EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018: Matematyka, biologia [ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI, PYTANIA] Egzamin - część matematyczno-przyrodnicza

  Dyplomy wręczono trzem najlepszym wydziałom prowadzącym studia w kierunkach: automatyka i robotyka, architektura, biotechnologia, budownictwo, elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, energetyka, fizyka techniczna, geodezja i kartografia, górnictwo i geologia, inżynieria biomedyczna, inżynieria materiałowa, logistyka, inżynieria chemiczna, inżynieria środowiska, informatyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, technologia chemiczna, transport, zarządzanie i inżynieria produkcji.

  Wyróżnionym gratulowali, m.in.: Piotr Mṻller, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Jan Szmidt, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, rektor Politechniki Warszawskiej, prof. Zbigniew Marciniak, przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ewa Mankiewicz-Cudny, prezes Naczelnej Organizacji Technicznej oraz Kapituła pod przewodnictwem jej przewodniczącego prof. Michała Kleibera.

  Polecamy: Wybory samorządowe 2018. W 12 podlaskich gminach nikt nie zgłosił się na urzędnika wyborczego

  Podczas oceniania uczelni i układania rankingu brano pod uwagę m.in. prestiż, czyli opinię kadry akademickiej, efektywność naukową, potencjał dydaktyczny (jakość przyjętych na studia, dostępność kadr wysokokwalifikowanych dla studentów) a także innowacyjność (patenty i prawa ochronne, ew. wdrożenia).

  Politechnika Białostocka najlepiej wypadła w kategorii Budownictwo - zajęła 11 miejsce na 23 możliwych oraz w kategorii Inżynieria środowiska - 17 miejsce na 27 możliwych.

  Zobacz również: OiFP. Maciej Tomasiewicz poprowadzi koncert dyplomantów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina

  Jeśli chodzi o pozostałe dziedziny, np. Informatyka zajęła 31 miejsce na 36 możliwych. Z kolei Inżynieria biomedyczna - 11 miejsce na 14 możliwych a w kategorii Mechanika i budowa maszyn - 21 na 28 możliwych.

  Z pełnym rankingiem można zapoznać się na stronie: http://engineering.perspektywy.pl/2018/ranking

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Białystok w 1999 roku - część 2. Zobacz, jakie zmiany zaszły w mieście

  Białystok w 1999 roku - część 2. Zobacz, jakie zmiany zaszły w mieście

  Prognoza ludności 2050. W którym powiecie będzie najmniej mieszkańców? [ZESTAWIENIE]

  Prognoza ludności 2050. W którym powiecie będzie najmniej mieszkańców? [ZESTAWIENIE]

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.