NASZE
  QUIZY

  Sprawdź swoją wiedzę

  Rozwiń
  NASZE
  Zwiń

  Sprawdź swoją wiedzę

  Jeśli zastanawiałeś się nad wzięciem udziału w teleturnieju sprawdzającym Twoje kompetencje językowe, rozwiąż nasz test.

  Prawo i Sprawiedliwość w Białymstoku chce spotkać się z...

  Prawo i Sprawiedliwość w Białymstoku chce spotkać się z mieszkańcami (zdjęcia, wideo)

  (adek)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Białostoccy radni Prawa i Sprawiedliwości organizują cykl spotkań z białostoczanami na temat przyszłorocznego budżetu oraz tego, jakie sprawy są dla nich ważne.
  Prawo i Sprawiedliwość w Białymstoku chce spotkać się z mieszkańcami
  1/7
  przejdź do galerii

  Prawo i Sprawiedliwość w Białymstoku chce spotkać się z mieszkańcami ©Zuzanna Jóźwiak

  - Chcemy, aby nasze działania były, jeszcze bardziej niż do tej pory, odzwierciedleniem potrzeb mieszkańców miasta oraz spraw, które są dla nich ważne - mówi Henryk Dębowski, szef klubu PiS w Białymstoku. - Dlatego planujemy cykl spotkań z mieszkańcami w różnych osiedlach i dzielnicach. Szczegóły na ten temat znajdziecie Państwo w ulotkach informacyjnych.

  Wiele z problemów, które nurtują mieszkańców Białegostoku leży poza możliwościami działania radnych miejskich. Często są one sprawami, które według radnych PiS niewystarczająco dobrze są załatwiane przez prezydenta i magistrat, a czasami szwankują inne publiczne organy.

  - Dlatego chcemy, aby mieszkańcy mogli opowiedzieć o tym i swoich problemach nie tylko nam, ale i osobom, które mają możliwości, aby je rozwiązać - dodaje Henryk Dębowski. - Dlatego serię spotkań z miejskimi radnymi Prawa i Sprawiedliwości otwieramy spotkaniem z Krzysztofem Jurgielem, ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz parlamentarzystami z naszego miasta: senatorem Janem Dobrzyńskim i posłem Dariuszem Piontkowskim. Na spotkanie zaprosiliśmy też radnych Sejmiku Województwa Podlaskiego. Chcemy, aby białostoczanie mieli świadomość, że ich sprawy są dla nas ważne i nie chodzi tylko o to, aby wysłuchać ich skarg, ale także znaleźć rozwiązania. A obecność członka rządu, parlamentarzystów, członków Sejmiku oraz Rady Miasta daje nadzieję, że tak właśnie będzie.

  Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą też poznać zdanie mieszkańców miasta na to, jak powinien wyglądać budżet miasta na rok 2018, aby realizował on potrzeby Białostoczan. Dlatego w czasie spotkań rozdawać będą ankiety dla mieszkańców z prośbą o ich wypełnienie. Poza tym będą notowali zgłoszone tematy, postulaty i propozycje, aby znalazły swoją odpowiedź w budżecie 2018 roku oraz uchwałach Rady Miasta.

  - Nasze zadanie to służba na rzecz białostoczan i naszego miasta - dodaje Henryk Dębowski. - Dlatego prosimy każdego mieszkańca: Przyjdź i zdecyduj. Powiedz czego potrzebujesz, co jest dla ciebie ważne i jakie są Twoje oczekiwania, abyśmy wiedzieli jak im sprostać.

  Przeczytaj też:
  Konferencja PiS na temat inicjatywy lokalnej

  Mieszkańcy mogą się starać o wsparcie w ramach inicjatywy lokalnej [WIDEO]

  Czytaj także

   Komentarze (17)

   Wszystkie komentarze (17) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Poranny.pl poleca

   16-kilogramowy szczur zabity pod Białymstokiem

   16-kilogramowy szczur zabity pod Białymstokiem

   Biskup płakał gdy konsekrował: Najbrzydsze kościoły w Polsce. Jest i z Podlasia

   Biskup płakał gdy konsekrował: Najbrzydsze kościoły w Polsce. Jest i z Podlasia

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent