IMPREZOWY
  BIAŁYSTOK

  Tak było na Dniach Miasta

  Rozwiń
  IMPREZOWY
  Zwiń

  Tak było na Dniach Miasta

  W weekend w stolicy woj. podlaskiego nie brakowało imprez. Poszukajcie na zdjęciach siebie lub znajomych i sprawdźcie, jak bawił się Białystok!

  Ponad 940 osób SpoKREWnionych służbą w Podlaskiem. Tak...

  Ponad 940 osób SpoKREWnionych służbą w Podlaskiem. Tak pomagały potrzebującym [WIDEO]

  (mw)

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  947 osób i ponad 426 litrów oddanej krwi. W poniedziałek podlaskie służby mundurowe podsumowały tegoroczną akcję „SpoKREWnieni służbą”. Przez miesiąc funkcjonariusze honorowo oddawali krew.
  W akcji „SpoKREWnieni służbą” wzięło w tym roku udział aż 331 funkcjonariuszy
  1/6
  przejdź do galerii

  W akcji „SpoKREWnieni służbą” wzięło w tym roku udział aż 331 funkcjonariuszy ©Jacek Chlewicki

  Najwięcej ofiarowali podlascy strażacy. W akcji „SpoKREWnieni służbą” wzięło w tym roku udział aż 331 funkcjonariuszy, którzy w sumie oddali ponad 141 litrów krwi. Drudzy byli policjanci - dokładnie 144 osoby - z wynikiem 65 litrów krwi. W akcji wzięło też udział 217 wojskowych. Oddali 97 litrów krwi. A także 111 funkcjonariuszy straży granicznej, którym upuszczono prawie 50 litrów krwi.

  Ale to nie wszystko.
  Prawie 65 litrów krwi w trakcie akcji „SpoKREWnieni służbą” oddały również 144 osoby nie do końca jeszcze związane ze służbami mundurowymi, jak np. uczniowie klas mundurowych, ale także mieszkańcy naszego województwa.

  - To ważna akcja. I za to chcę wszystkim bardzo serdecznie podziękować za to, że jesteście państwo tak ofiarni i w tej służbie codziennej na rzecz bezpieczeństwa Polski i Polaków, ale także - jak się okazuje - jesteście gotowi do ofiarności innego rodzaju. Kiedy trzeba włączanie się do takich pięknych akcji jak ta - „SpoKREWnieni służbą”, która będzie kontynuowana z powodzeniem w kolejnych latach. Jestem o tym przekonany – wyrażał wdzięczność podczas poniedziałkowego spotkania wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

  ZOBACZ: Przestępstwa seksualne w województwie podlaskim. W tym miejscach w regionie doszło do przestępstw

  Funkcjonariuszom dziękował też w poniedziałek prof. Piotr Radziwon, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

  - Ta akcja jest ogromnym sukcesem. Te prawie tysiąc oddań krwi w ciągu miesiąca plasuje tę akcję na jednym z dwóch czołowym miejsc wśród naszych akcji w województwie. To wielka sztuka zebrać tylu dawców. Dzięki tej akcji pacjenci mogą spać spokojnie, pracować, jeździć samochodem. Bo wiedzą, że gdy będzie taka potrzeba, to krwi nie zabraknie - powiedział prof. Radziwon.

  Tysiąc jednostek krwi Białystok zużywa w ciągu miesiąca, a województwo w ciągu dwóch tygodni. To naprawdę duży zapas - prof. Piotr Radziwon

  RCKiK w Białymstoku potrzebuje krwi każdej grupy, choć w tej chwili ma zapas krwi B Rh+ i AB Rh+. Jeśli ktoś chciałby honorowo oddać krew w Białymstoku, to ambulans do pobierania krwi stanie w najbliższą sobotę w godz. 10-17 przy Decathlonie przy ul. Hetmańskiej.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Kulinarne wędrówki po Podkarpaciu - podróż śladami tradycyjnych smaków!

  Kulinarne wędrówki po Podkarpaciu - podróż śladami tradycyjnych smaków!

  Ceny w Polsce w 2000 r. Nie uwierzycie! Papierosy za 4 zł, benzyna za 3 złote za litr

  Ceny w Polsce w 2000 r. Nie uwierzycie! Papierosy za 4 zł, benzyna za 3 złote za litr

  Skorzystaj z wakacyjnej promocji Kuriera Porannego!

  Skorzystaj z wakacyjnej promocji Kuriera Porannego!