Olimpijczyk także dla urwisów. To boisko z budżetu...

  Olimpijczyk także dla urwisów. To boisko z budżetu obywatelskiego (zdjęcia, wideo)

  Anna Kopeć

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Za jego wybudowaniem opowiedziało się ponad 3 tys. białostoczan. Wczoraj przy ul. Pogodnej 12 oficjalnie otworzono nowy obiekt sportowy.
  Z nowoczesnych boisk szczególnie cieszą się uczniowie klas sportowych - prawdziwa chluba podstawówki nr 34
  1/12
  przejdź do galerii

  Z nowoczesnych boisk szczególnie cieszą się uczniowie klas sportowych - prawdziwa chluba podstawówki nr 34 ©Wojciech Wojtkielewicz

  To kolejny rozdział w historii naszej szkoły. Mamy piękne i funkcjonalne boiska, które będą służyć szkolnej społeczności, a także innym mieszkańcom. Mamy lepsze warunki do nauki i pracy, bardziej funkcjonalne i estetyczne otoczenie szkoły. Mieszkańcy osiedla z podziwiem wypowiadają się o tej inwestycji - mówił Jerzy Bołtuć, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 34.

  Tu wczoraj został otwarty Międzyszkolny - Międzyosiedlowy Ośrodek Sportu i Kultury Fizycznej „Olimpijczyk”. Boiska z poliuretanową nawierzchnią powstały w ramach budżetu obywatelskiego. Za wybudowaniem obiektu przy SP 34 zagłosowało 3,3 tys. białostoczan.

  Dyrektor szkoły podkreślał, że obiekt będzie służył nie tyko jego uczniom, ale także dzieciom z sąsiednich przedszkoli - nr 48 i 49. Placówki te współpracują m.in. przy organizacji przedszkolnej olimpiady.

  Czytaj też: Nasze boiska dla wszystkich. Radny ma nową propozycję

  - Prosiłem architekta Bartosza Krzywickiego o uwzględnienie furtki w ogrodzeniu. Teraz przedszkolaki spokojnie mogą przejść po schodkach na nasz obiekt i uprawiać tu harce. To boisko jest dla wszystkich, także dla urwisów, których będziemy witać serdecznie - obiecał dyrektor szkoły.

  Na boiskach przy ul. Pogodnej 12 można grać w piłkę ręczną, w siatkówkę, są też dwa boiska do koszykówki. Obok zbudowano boisko ze sztuczną trawą do gry w piłkę nożną, a także miniboisko o nawierzchni poliuretanowej dla dzieci. Jest ogrodzenie, oświetlenie, monitoring. „Olimpijczyk” został też wyposażony w bieżnię rekreacyjną wraz ze skocznią do skoku w dal. Inwestycja kosztowała ok. 1,4 mln zł.

  -Życzę, by tu zawsze odbywała się piękna rywalizacja - mówił prezydent Tadeusz Truskolaski. Podarował uczniom komplet nowych piłek.

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Kulinarne wędrówki po Podkarpaciu - podróż śladami tradycyjnych smaków!

  Kulinarne wędrówki po Podkarpaciu - podróż śladami tradycyjnych smaków!

  Ceny w Polsce w 2000 r. Nie uwierzycie! Papierosy za 4 zł, benzyna za 3 złote za litr

  Ceny w Polsce w 2000 r. Nie uwierzycie! Papierosy za 4 zł, benzyna za 3 złote za litr

  Decyduj o tym, co może powstać w Twojej okolicy!

  Decyduj o tym, co może powstać w Twojej okolicy!