NASZE
  QUIZY

  Sprawdź swoją wiedzę

  Rozwiń
  NASZE
  Zwiń

  Sprawdź swoją wiedzę

  Jeśli zastanawiałeś się nad wzięciem udziału w teleturnieju sprawdzającym Twoje wiadomości, rozwiąż nasz test.

  Kresowy ogród, czyli jarmark ogrodniczy na placu przez...

  Kresowy ogród, czyli jarmark ogrodniczy na placu przez teatrem

  Zdjęcie autora materiału
  Anna Kopeć

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  W maju pierwszy jarmark ogrodniczy odwiedzały całe rodziny. Atrakcji i dla dorosłych i dla dzieci nie zabraknie i tym razem.
  1/2
  przejdź do galerii

  W maju pierwszy jarmark ogrodniczy odwiedzały całe rodziny. Atrakcji i dla dorosłych i dla dzieci nie zabraknie i tym razem. ©mat. organizatora

  Mnóstwo kwiatów, krzewów, drzewek ozdobnych i owocowych i wiele innych atrakcji - to wszystko już w weekend 9-10 września w centrum Białegostoku.
  Wrzesień to najlepsza pora, aby zadbać o wygląd naszego ogrodu na wiosnę - przekonuje Bogdan Świerzyński, organizator jarmarku „Kresowy Ogród”. - Wówczas sadzimy i wysiewamy wiele roślin, przesadzamy i rozmnażamy byliny, a także przygotowujemy glebę na wiosenne nasadzenia.

  W nowe rośliny i porady ogrodnicze będzie można zaopatrzyć się już w weekend podczas jarmarku „Kresowy ogród”. Ta handlowo-wystawiennicza impreza po raz pierwszy odbyła się w maju. Wówczas nie zawiedli ani wystawcy, ani odwiedzający. Po sukcesie wiosennej edycji przyszedł czas na jesienną.

  Plac przed Teatrem Dramatycznym znów zapełni się stoiskami, które powinni odwiedzić działkowicze, miłośnicy ogrodów, właściciele przydomowych rabatek oraz zielonych balkonów, tarasów. Znajdą tu coś dla siebie wymagający klienci, ale także ci, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w ogrodnictwie.

  - Wystawią się producenci z branży ogrodniczej z całej Polski. W swojej bogatej ofercie będą oferować szereg roślin: byliny, cebule kwiatowe, trawy, wrzosy, drzewka i krzewy owocowe oraz ozdobne, kaktusy, zioła, rośliny doniczkowe i rabatowe - wylicza Świerzyński.

  Na placu teatralnym będzie też można kupić nawozy, środki ochrony roślin, narzędzia ogrodnicze czy akcesoria potrzebne do pielęgnacji naszych ogrodów, także tych balkonowych. Będą też artykuły zdobione decoupagem, wyroby z wikliny papierowej, a także elementy małej architektury ogrodowej.

  - Nasi wystawcy chętnie będą służyć wszelkimi informacjami i poradami w zakresie pielęgnacji poszczególnych roślin - zapewnia organizator. - W przyjaznej atmosferze profesjonaliści, którzy na co dzień tworzą piękne tereny zielone, wskażą najnowsze trendy i możliwości aranżacji ogrodowych i balkonowych.

  Tylko stoisk ogrodniczych ma być około 20. Ale to nie wszystko. Jak na jarmark przystało nie zabraknie też produktów regionalnych, przetworów i trunków. W ofercie zapowiadane są octy owocowe, miody, miody pitne, swojskie wędliny, regionalne kurpiowskie pieczywo, wileński kwas chlebowy oraz regionalne piwa.

  Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. To wszystko już w sobotę i niedzielę w godz. 9-17 w centrum Białegostoku - na placu przed Teatrem Dramatycznym.

  Zobacz też:
  49 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Kuriera Porannego

  Jarmark ogrodniczy potrwa do niedzieli

  Jarmark Ogrodniczy „Kresowy Ogród”. Wszystko do Twojego ogrodu [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Link do głównego zdjęcia

  Jarmark ogrodniczy potrwa do niedzieli ©Konrad Karkowski


  Ogrody Branickich. Potańcówka miejska rozkręciła się w nocy

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Poranny.pl poleca

   16-kilogramowy szczur zabity pod Białymstokiem

   16-kilogramowy szczur zabity pod Białymstokiem

   Biskup płakał gdy konsekrował: Najbrzydsze kościoły w Polsce. Jest i z Podlasia

   Biskup płakał gdy konsekrował: Najbrzydsze kościoły w Polsce. Jest i z Podlasia

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent