Białystok: Sondaż prezydencki 2018. Tadeusz Truskolaski...

  Białystok: Sondaż prezydencki 2018. Tadeusz Truskolaski wygrałby wybory na prezydenta Białegostoku

  Zdjęcie autora materiału
  Andrzej Matys

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Według najnowszego sondażu, Tadeusz Truskolaski powinien w cuglach wygrać wybory samorządowe 2018 i po raz kolejny zostać prezydentem
  1/9
  przejdź do galerii

  Według najnowszego sondażu, Tadeusz Truskolaski powinien w cuglach wygrać wybory samorządowe 2018 i po raz kolejny zostać prezydentem ©Anatol Chomicz

  Tadeusz Truskolaski jest faworytem w wyścigu do fotela prezydenta miasta. Tak wynika z badań, które ujawnił magistrat. Opinie białostoczan, zbierała na jego zlecenie, pracownia ABR Sesta.
  Tak jak inne samorządy zasięgamy opinii mieszkańców w różnych sprawach, od oceny funkcjonowania samego urzędu i miasta, po ocenę pracy prezydenta. To jedna z form konsultacji społecznych. Zresztą, nie był to pierwszy taki sondaż, który został przeprowadzony w naszym mieście - przyznaje rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk.
  Zobacz galerię
  Wynik badania specjalnie nie zaskakuje. Białostoczanie prezydenta Truskolaskiego ocenili bardzo dobrze. Zadowolonych z jego pracy na rzecz miasta jest 59 proc. ankietowanych białostoczan (21 proc. mieskańców jego rządy ocenia bardzo dobrze, a 38 proc. - dobrze).

  Zobacz też: Dr Katarzyna Sztop-Rutkowska kandydatką na prezydenta Białegostoku? Socjolożka na razie nie komentuje

  Niezdowolonych z prezydentury Tadeusza Truskoalskiego jest 8 proc. badanych. A tak dokładnie, to: źle jego prace oceniło 5 proc. białostoczan, a bardzo źle - 3 proc. Za przeciętne zarządzanie miastem przez Tadeusza Truskolaskiego uznało 29 proc. pytanych mieszkańców.

  Ponadto (wykonując zlecenie Urzędu Miasta w Białymstoku) pracownia ABR Sesta zapytała mieszkańców o ich preferencje wyborcze. I okazało sie, że gdyby wybory na prezydenta miasta odbywały się dziś, bez żadnego problemu wygrałby je Tadeusz Truskolaski. I to już w pierwszej turze, bo poparłoby go 56 proc. białostoczan.

  Zobacz także: Porozumienie na wybory. Poseł Baszko może startować w Sokółce, poseł Żalek w Białymstoku

  Taki wynik sugeruje, że ewentualni konkurenci właściwie nie mają się o co bić. Jacek Żalek - lansowany przez Porozumienie Gowina – ponoć kandydat Zjednoczonej Prawicy ma szanse na całe 14 proc. głosów białostoczan. Jedyny oficjalny kandydat, który zgłosił się w pryma aprilis, czyli Wojciech Koronkiewicz z lewicy, zdobyłby 5 proc. głosów, a wędrujący poseł Adam Andruszkiewicz (kiedyś Kukiz'15, a dziś koło Wolni i Solidarni) nawet o punkt procentowy mniej.

  Jednocześnie prawie 1/5 białostoczan jeszcze nie wie na jakiego kandydata oddałaby swój głos.

  Badanie CATI w Białymstoku zostało przeprowadzone między 5 a 13 marca, na próbie 700 mieszkańców miasta.

  Zobacz koniecznie: Białystok jako siedlisko ksenofobii w programie TVN "Czarno na Białym". Prezydent miasta domaga się sprostowania

  Komentarze (27)

  Wszystkie komentarze (27) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Kulinarne wędrówki po Podkarpaciu - podróż śladami tradycyjnych smaków!

  Kulinarne wędrówki po Podkarpaciu - podróż śladami tradycyjnych smaków!

  Ceny w Polsce w 2000 r. Nie uwierzycie! Papierosy za 4 zł, benzyna za 3 złote za litr

  Ceny w Polsce w 2000 r. Nie uwierzycie! Papierosy za 4 zł, benzyna za 3 złote za litr

  Decyduj o tym, co może powstać w Twojej okolicy!

  Decyduj o tym, co może powstać w Twojej okolicy!