POLECAMY
  PORANNY.pl

  Najpopularniejsze w Białymstoku

  Rozwiń
  POLECAMY
  Zwiń

  Najpopularniejsze w Białymstoku

  Najpopularniejsze w Białymstoku: restauracje, pizzerie i hotele. Oceny dokonali użytkownicy największego serwisu turystycznego na świecie.

  Białystok doceniony w ogólnopolskim konkursie. Jest "Asem...

  Białystok doceniony w ogólnopolskim konkursie. Jest "Asem transportu publicznego"

  (adek) na podst. UM Białystok

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Białystok doceniony w ogólnopolskim konkursie. Jest "Asem transportu publicznego"
  1/5
  przejdź do galerii

  Białystok doceniony w ogólnopolskim konkursie. Jest "Asem transportu publicznego" ©Marcin Jakowiak / UM Białystok

  Nasze miasto po raz kolejny zostało docenione w ogólnopolskim konkursie. Białystok jest "Asem transportu publicznego" w kategorii "Miasto Roku/Ekologiczne Miasto Roku".
  W tym roku w konkursie „Asy transportu publicznego” w kategorii Miasto Roku/Ekologiczne Miasto Roku, po analizie wszystkich zgłoszeń, o zwycięstwo rywalizowały Białystok, Poznań i Olsztyn. Białystok otrzymał nagrodę główną, a Poznań i Olsztyn wyróżnienia. Zwycięska statuetka została wręczona 30 sierpnia w Warszawie, podczas III Forum Transportu Publicznego – nowe technologie i bezpieczeństwo. Organizatorem konkursu i konferencji jest Polski Instytut Rozwoju Biznesu.


  – Nagroda, którą właśnie odebraliśmy, potwierdza, że wkładany przez miasto wysiłek w udoskonalanie i rozwój transportu publicznego jest zauważany i doceniany. Wdrażane rozwiązania są ekologiczne. Mają realny wpływ na coraz lepsze działanie komunikacji miejskiej – powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński.

  Konkurs "Asy transportu publicznego" ma na celu uhonorowanie najlepszych miast, osób i firm mających znaczący wpływ na kształt i rozwój transportu publicznego w Polsce. Nagrody są przyznawane przez niezależną kapitułę konkursu, w skład której wchodzą autorytety branży. Kapituła na podstawie nadesłanych zgłoszeń oraz własnej wiedzy i doświadczenia dokonuje wyboru laureatów konkursu w poniższych kategoriach: Człowiek Roku, Miasto Roku/Ekologiczne Miasto Roku, Dostawca Rozwiązań dla Transportu Publicznego.

  - W tym roku nasze miasto zostało docenione za osiągnięcia w tworzeniu warunków do rozwoju zrównoważonej mobilności – rozbudowę i modernizację sieci dróg miejskich, rozwój sieci ścieżek rowerowych i priorytetowe traktowanie transportu publicznego - dodaje Agnieszka Błachowska z Departamentu Komunikacji Społecznej. - Białystok jest konsekwentny we wdrażaniu wieloletnich planów rozwoju transportu publicznego i działań poprawiających jego jakość. Szczególne uznanie miasto uzyskało za zorganizowanie Białostockiej Komunikacji Rowerowej (BiKeR). Kapituła konkursowa zauważyła też, że BiKeR to pierwszy w Polsce system aglomeracyjny, wykraczający poza granice Białegostoku i działający w gminach Juchnowiec Kościelny i Choroszcz.

  Kompleksowe działania i przedsięwzięcia prowadzone przez prezydenta Białegostoku zyskały uznanie również w Komisji Europejskiej, która w 2016 roku spośród 2427 gmin i miast – uczestników Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności, następnie spośród 437 złotych uczestników wybrała 10 laureatów, a wśród nich Białystok – wyróżniając miasto za ciekawe, interaktywne działania promocyjne i propozycje skierowane do mieszkańców z wszystkich grup wiekowych, jak i wieloletnią strategię rozwoju transportu publicznego, za rozwiązania informatyczne dotyczące biletu elektronicznego i informacji pasażerskiej oraz dbałość o unowocześnianie i poprawę taboru miejskiego.
  Zobacz galerię

  Zobacz też:
  Czy białostoczanie chcą elektowni jądrowej i broni nuklearnej?

  Komentarze (20)

  Wszystkie komentarze (20) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Najlepsze restauracje w Białymstoku (zdjęcia)

  Najlepsze restauracje w Białymstoku (zdjęcia)

  Najlepsze firmy rekrutują na Podlasiu. Znajdź pracę dla siebie

  Najlepsze firmy rekrutują na Podlasiu. Znajdź pracę dla siebie

  Cyfrowa prenumerata Kuriera Porannego w świątecznej cenie!

  Cyfrowa prenumerata Kuriera Porannego w świątecznej cenie!

  Mamy pracę dla dziennikarza!

  Mamy pracę dla dziennikarza!

  Podlaska Złota Setka