Będą bazarki na osiedlach. Miasto ogłosiło przetarg...

Będą bazarki na osiedlach. Miasto ogłosiło przetarg (zdjęcia)

Tomasz Mikulicz

Kurier Poranny

Aktualizacja:

Kurier Poranny

Tadeusz Ciołko sprzedaje przy ul. Gajowej. To teren spółdzielni. Ryneczek od lat dobrze prosperuje.
1/5
przejdź do galerii

Tadeusz Ciołko sprzedaje przy ul. Gajowej. To teren spółdzielni. Ryneczek od lat dobrze prosperuje. ©Anatol Chomicz

Miasto ogłosiło przetarg na wynajem miejsc pod handel. To realizacja obietnicy z kampanii. Warzywa i owoce wkrótce kupimy przy ul. Ryskiej, Piotrkowskiej, Boboli i Antoniuk Fabryczny
Po ile, panie, te kartofle? Jak dla pana 20 groszy taniej. Ten czosnek to przypadkiem nie chiński? Nie, kochana, nasz polski! Takich dialogów w supermarkecie nie usłyszymy. Na białostockich osiedlach jest kilka miejsc, gdzie kupimy warzywa prosto ze straganu. Największe takie ryneczki działają przy ul. Gajowej i Mieszka. Kupcy wynajmują tu miejsce od spółdzielni. Miniryneczki spotkamy też przy ul. Skłodowskiej i Warszawskiej - obok PSS Społem.

Wszystkie mają wiernych klientów. Miejsca są znane od lat i powszechnie chwalone. W 2014 roku powstał też ryneczek obok poczty przy ul. Witosa 32. To teren, który kupcom udostępniło miasto. Jednak wczoraj, kiedy tam przyjechaliśmy, spotkaliśmy tylko panią handlującą skórzanymi torebkami i pana z jabłkami. - Kiedy jest ciepło, handlarzy jest więcej. Cieszę się, że mogę tu spokojnie handlować. Płaci się parę złotych za dzierżawę, ale nie trzeba uciekać przed strażą miejską. Wszystko jest legalne - chwali Andrzej Bogucki.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski ogłosił wczoraj, że chce, by w mieście było więcej takich osiedlowych bazarów.

- To realizacji mojej obietnicy wyborczej. Zarząd Mienia Komunalnego ogłosił właśnie przetarg na dzierżawę terenów, gdzie będzie można handlować - mówi prezydent.

Ryneczki powstaną przy ulicach: Antoniuk Fabryczny, Piotrkowskiej, Ryskiej i św. Andrzej Boboli. Działki mają wielkość od 429 mkw do 2.714. Chętni mogą wynająć powierzchnie o metrażu minimum 100 mkw.

Więcej przeczytasz w jutrzejszym papierowym wydaniu Kuriera Porannego

Komentarze (12)

Wszystkie komentarze (12) forum.poranny.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Poranny.pl poleca

Szukamy Miss Lata 2016

Szukamy Miss Lata 2016

Bezpłatny kurs internetowerewolucje dla firm

Bezpłatny kurs internetowerewolucje dla firm

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Inspiracje na wakacyjne wypady? Mamy to!

Inspiracje na wakacyjne wypady? Mamy to!