NASZE
  QUIZY

  Sprawdź swoją wiedzę

  Rozwiń
  NASZE
  Zwiń

  Sprawdź swoją wiedzę

  Jeśli zastanawiałeś się nad wzięciem udziału w teleturnieju sprawdzającym Twoje kompetencje językowe, rozwiąż nasz test.

  Agnieszka Szkodzińska z Wydziału Mechanicznego PB laureatką...

  Agnieszka Szkodzińska z Wydziału Mechanicznego PB laureatką programu Nowe Technologie dla dziewczyn

  (adek)

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Agnieszka Szkodzińska z Wydziału Mechanicznego PB laureatką programu Nowe Technologie dla dziewczyn
  1/4
  przejdź do galerii

  Agnieszka Szkodzińska z Wydziału Mechanicznego PB laureatką programu Nowe Technologie dla dziewczyn ©Politechnika Białostocka

  Studentka Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej Agnieszka Szkodzińska otrzymała stypendium programu "Nowe Technologie dla Dziewczyn". Znalazła się w gronie 25 młodych kobiet - maturzystek i studentek kierunków technologicznych wybranych ze szkół i uczelni w całej Polsce. Finalistki wyłoniono spośród ponad 600 kandydatek.
  - Program "Nowe technologie dla dziewczyn" jest odpowiedzią na małą liczbę kobiet w branży nowych technologii - mówi Dorota Sawicka, rzecznik prasowy Politechniki Białostockiej. - Zarówno w Polsce, jak i na świecie, branża informatyczna charakteryzuje się niskim wskaźnikiem zatrudnienia kobiet. W Polsce tylko 13% studiujących informatykę to kobiety. W korporacjach technologicznych jest ich jeszcze mniej.
  Natomiast niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii szacuje się w dziesiątkach tysięcy. Dlatego Firma Intel oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy chcą zachęcić młode kobiety do zainteresowania się branżą technologiczną i pomóc w wyborze związanej z nią ścieżki zawodowej.

  Stypendystki programu otrzymają zarówno wsparcie w nauce oraz w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej, jak i pomoc finansową (stypendia w wysokości 12 tys. zł). Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki, doświadczonych pracowników firmy Intel, a podczas wakacji zostaną zaproszone na specjalnie dla nich przygotowany staż.

  Uroczystość wręczenia stypendiów w trzeciej edycji programu "Nowe technologie dla dziewczyn", odbyła się w czwartek, 12 października, w Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Intel w Gdańsku. Agnieszka Szkodzińska, studentka studiów magisterskich na kierunku automatyka i robotyka, jest pierwszą laureatką programu reprezentującą Politechnikę Białostocką.

  - Program, któremu patronuje firma Intel, pokrywa się z moimi zainteresowaniami. Dodatkowo zachęciła mnie opieka mentora, a także staż wakacyjny oferowany w ramach stypendium. Uznałam, że pozwoli mi to na doskonalenie umiejętności programistycznych oraz poznanie nowych możliwości rozwoju - mówi Agnieszka Szkodzińska.

  Warto dodać, że Agnieszka była też uczestniczką ICT Boot Camp - wakacyjnego obozu dla studentek kierunków związanych z informatyką, automatyką i robotyką, mechatroniką i telekomunikacją.

  - Miałam wtedy okazję spotkać pracowników wielu przedsiębiorstw IT - wspomina. - Dowiedziałam się jakie są obszary działania poszczególnych firm i wymagania stawiane pracownikom. Poznałam wielu doświadczonych mentorów z branży IT i jestem pewna, że w przyszłości będę mogła liczyć na ich pomoc.

  Czy wspieranie kobiet w podejmowaniu studiów i pracy związanej z technologiami ma sens?

  - Uważam, że jak najbardziej! Gdybym tak nie myślała, to nie zgłosiłabym się do tego programu - mówi Agnieszka. - Podczas obozu poznałam wiele firm, które za cel stawiają sobie wyrównanie liczby kobiet w branży IT. Kobiety mają inne - bardzo cenione - spojrzenie na wiele technicznych problemów.


  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Poranny.pl poleca

   16-kilogramowy szczur zabity pod Białymstokiem

   16-kilogramowy szczur zabity pod Białymstokiem

   Biskup płakał gdy konsekrował: Najbrzydsze kościoły w Polsce. Jest i z Podlasia

   Biskup płakał gdy konsekrował: Najbrzydsze kościoły w Polsce. Jest i z Podlasia

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent