Jagiellonia
  Białystok

  Jagiellonia Białystok wicemistrzem Polski

  Rozwiń
  Jagiellonia
  Zwiń

  Jagiellonia Białystok wicemistrzem Polski

  Jagiellonia po raz drugi z rzędu została wicemistrzem Polski. Kibice hucznie świętowali sukces białostockiej drużyny.

  14. Zbiórka Żywności, prowadzona przez Caritas Archidiecezji...

  14. Zbiórka Żywności, prowadzona przez Caritas Archidiecezji Białostockiej, była rekordowa (zdjęcia)

  (adek)

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  14. Zbiórka Żywności, prowadzona przez Caritas Archidiecezji Białostockiej, była rekordowa
  1/5
  przejdź do galerii

  14. Zbiórka Żywności, prowadzona przez Caritas Archidiecezji Białostockiej, była rekordowa ©Caritas Archidiecezji Białostockiej

  Rekordowa była 14. Zbiórka Żywności, prowadzona przez Caritas Archidiecezji Białostockiej. Mieszkańcy regionu podarowali ponad 19 ton żywności.
  Pani Katarzyna ma pięcioro dzieci na utrzymaniu. - Żyjemy tylko z zasiłku rodzinnego i mojej renty. Najstarsze dziecko ma piętnaście lat, najmłodsze siedem. Nie jest lekko, czasami brakuje podstawowych produktów. Kobieta jest jedną z pierwszych 200 osób, do których trafiła żywność zebrana w ramach 14. Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Caritas. - Dżemy, cukier, mąka, ser twarogowy, konserwy, słodycze przyprawy... dużo tego. Zrobię dzieciom niejeden obiad i będzie coś na święta – cieszy się pani Katarzyna.
  Zobacz galerię
  Po raz pierwszy w pomoc przy wielkanocnej Zbiórce Żywności na terenie Archidiecezji Białostockiej zaangażowało się tak wiele osób – w 65 sklepach dyżurowało aż 780 wolontariuszy.
  Rekordowa okazała się też hojność mieszkańców regionu. W dwa dni (9 i 10 marca 2018 r.) podarowali aż 19 050, 937 kg żywności. - To dowód na to, że zaangażowanie, nawet najmniejsze, każdego z nas, ma sens. W jedności siła - podsumował ks. Adam Kozikowski, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej.

  Ponad 10 ton żywności rozdysponuje Centrum Pomocy Samarytanin Caritas Archidiecezji Białostockiej. - Dwa lata temu po paczki przychodziło około 200 osób i były to przeważnie rodziny wielodzietne. Teraz wydajemy przynajmniej 650 paczek w miesiącu, głównie dla osób samotnych i starszych. Cieszę się, że przed Wielkanocą możemy podarować im bogate paczki – powiedział ks. Grzegorz Boraczewski, dyrektor Centrum Pomocy Samarytanin Caritas Archidiecezji Białostockiej. Tona żywności trafiła do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Białymstoku, Domu Matki i Dziecka w Supraślu oraz Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia. To instytucje Caritas Archidiecezji Białostockiej, których podopieczni codziennie korzystają z posiłków – śniadań, obiadów, kolacji. Dzięki darczyńcom, którzy zaangażowali się w Zbiórkę Żywności, placówki mają zabezpieczoną żywność z długim terminem ważności na co najmniej kilka miesięcy. Kolejne 8 ton rozdysponują Parafialne Zespoły Caritas w Białymstoku, Sokółce, Wasilkowie czy – przygotują i rozdadzą wielkanocne paczki żywnościowe dla samotnych i potrzebujących ze swoich parafii.

  Zobacz też:

  Ks. Grzegorz Kłoczko - Nowy dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej

  Caritas dzieli się ciepłem z potrzebującymi

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Białystok w 1999 roku - część 2. Zobacz, jakie zmiany zaszły w mieście

  Białystok w 1999 roku - część 2. Zobacz, jakie zmiany zaszły w mieście

  Prognoza ludności 2050. W którym powiecie będzie najmniej mieszkańców? [ZESTAWIENIE]

  Prognoza ludności 2050. W którym powiecie będzie najmniej mieszkańców? [ZESTAWIENIE]

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.

  Dar Młodzieży wypłynął w rejs dookoła świata.