Tur Bielsk Podlaski - PWIK Piaseczno 83:91

Michał Kruk
Tur Bielsk Podlaski - PWIK Piaseczno 83:91 Archiwum
Drugoligowy Tur Bielsk Podlaski przegrał 83:91 z PWIK Piaseczno. 26 punktów wywalczył Aaron Weres. Kontuzji doznał kapitan Tura Łukasz Kuczyński.

Bielszczanie na początku spotkania szybko wywalczyli kilku punktową przewagę. W zdecydowanej większości punkty w bielskim zespole zdobywali Łukasz Kuczyński oraz Aaron Weres.

Po celnej dwójce kapitana Tura Bielszczanie prowadzili 11:4. Podopieczni Andrzeja Sinielnikowa utrzymywali bezpieczny dystans nad przeciwnikiem. W drugiej kwarcie zaprezentowali znakomitą skuteczność za trzy punkty. Przez 10 minut rywalizacji oddali pięć celnych rzutów z dystansu.

Prym w tym elemencie wiedli Aaron Weres oraz Łukasz Kuczyński. Po celnej trójce Weresa i 20 minutach rywalizacji Tur prowadził 45:37.

Nic nie wskazywało na niekorzystny przebieg rozgrywanego pojedynku. Kulminacyjnym punktem meczu okazała się kontuzja Łukasza Kuczyńskiego.

Od tego momentu Turnie był w stanie złapać odpowiedniego rytmu gry. Seriami tracił punkty. Wzrosła skuteczność PWIK Piaseczno. Celna trójka Dominika Majewskiego na trzy minuty przed zakończeniem trzeciej kwarty pozwoliła cieszyć się z prowadzenia 60:52.

Ambitna gra nie pomogła bielskim zawodnikom. Rzut Aarona Weresa zmniejszył przewagę rywali do dwóch oczek 77:79. W końcówce spotkania obudził się Kamil Zakrzewski.

Nie pomogły jego celne rzuty za trzy punkty. Ostatecznie Bielszczanie po 40 minutach przegrali 83:91 i doznali czwartej porażki w sezonie.

Podopieczni Andrzeja Sinielnikowa pierwsze spotkanie w nowym roku rozegrają 12 stycznia. Czeka ich wyjazd na rewanżowe spotkanie z Rosą Radom. Najbliższe domowy pojedynek zostanie rozegrany 26 stycznia. Przeciwnikiem bielskich koszykarzy będzie Handlopex AZS politechnika rzeszowska.

BKS Tur Bielsk Podlaski - PWIK Piaseczno 83:91 (18:15; 27:22; 15:31; 23:23)

BKS Tur Bielsk Podlaski: Weres - 26 punktów, Kucyzński - 20,, Zakrzewski - 10, Iwaniuk - 7, Zabielski - 7, Rusnowicz - 5, Szczepiński - 4, K.Jóźwiuk - 2, Wysocki - 2, Komenda - 0, J.Jóźwiuk - 0, Bębeniec - 0.

PWIK Piaseczno: Wojtyński - 20 punktów, Majewski - 15, Zapert 10, Jankowski 10, Borkowski 9, Paszkiewicz 9, Okoła 6, Bocianowski 6, Andres 6, Opalski - 0.