Tur Bielsk Podlaski – Promień Mońki 5:1 (zdjęcia)

(jan)
Tur Bielsk Podlaski – Promień Mońki 5:1
Tur Bielsk Podlaski – Promień Mońki 5:1 Tomasz Jankowski
Bielski Tur pokonał na własnym boisku Promień Mońki 5:1 i przy niespodziewanym remisie Wissy Szczuczyn wyszedł na prowadzenie w tabeli piłkarskiej IV ligi.

Jednak sobotni mecz lepiej rozpoczęli grający w mocno odmłodzonym składzie goście. W 8. minucie gry Maciej Odyjewski wystartował do kontry rozegranej prawym skrzydłem, przyjął piłkę, wpadł w pole karne i nie dał szans Patrykowi Sidunowi.
Dopiero po półgodzinie gry goście zaczęli odczuwać narzucone przez siebie szaleńcze tempo, a do głosu doszli bielszczanie. Pomógł im w tym błąd piętnastoletniego bramkarza Kewina Magnuszewskiego, który przepuścił pod pachą strzał w środek bramki w wykonaniu Łukasza Pawluczuka. Chwilę potem było już 2:1 dla Tura po strzale z rzutu karnego Krystiana Kulikowskiego.
Po przerwie na boisku istniała już tylko drużyna gospodarzy, która zdobyła jeszcze trzy gole. Najpierw bardzo aktywny w tym meczu Pawluczuk zakończył strzałem głową dośrodkowanie Andrzeja Kosińskiego, potem Mateusz Jakubowski popisał się potężną bombą w okienko po rozegraniu piłki z Karolem Kosińskim, a wynik ustalił Łukasz Popiołek, który skorzystał z podania Mateusza Nakielskiego.

Tur Bielsk Podlaski – Promień Mońki 5:1 (2:1)
Bramki: 0:1 – 8’ Odojewski, 1:1 – 33’ Pawluczuk, 2:1 – 36’ K. Kulikowski (k), 3:1 – 51’ Pawluczuk (gł), 4:1 – 76’ Jakubowski, 5:1 – 89’ Popiołek.
Żółte kartki: Nakielski (Tur); Maciorowski (Promień).