Tur Bielsk Podlaski - MKS Skierniewice 75:92

Michał Kruk [email protected] tel. 85 730 34 90
W Skierniewicach najskuteczniejszym strzelcem Tura okazał się Andrzej Misiewicz (na zdjęciu w białej koszulce) Krzysztof Jankowski
Koszykarze Tura Bielsk Podlaski doznali trzeciej porażki na wyjeździe w tegorocznych rozgrywkach ligowych. Bielszczanie przegrali z MKS Skierniewice 75:92. Największy dorobek spośród naszych zawodników miał Andrzej Misiewicz, który zdobył 21 punktów. W sobotę zagramy u siebie z Wisłą Kraków.

Bielszczanie w pierwszych minutach spotkania szóstej kolejki drugiej ligi koszykówki mężczyzn grupy C postraszyli MKS Skierniewice. Podopieczni Andrzeja Sinielnikowa grali bardzo skutecznie. W pewnym momencie podczas pierwszej odsłony skuteczność wynosiła nawet 75 proc.

W pierwszych 10 minutach wysoką formę prezentował Kamil Zakrzewski. Doświadczony zawodnik Tura oddawał celne rzuty z dystansu. Po jedynym z nich Tur prowadził 23:18. Na początku drugiej kwarty bielscy koszykarze nadal punktowali. Po trzynastu minutach rywalizacji i celnym rzucie z dystansu Piotra Brzozowskiego podopieczni Andrzeja Sinielnikowa powiększyli przewagę do dziewięciu punktów 32:23.

Oba zespoły w ostatnich minutach pierwszej połowy zaprezentowały ofensywną koszykówkę. Ekipy walczyły kosz za kosz i nie były w stanie wywalczyć bezpiecznej przewagi dającej kilkupunktowe prowadzenie. Po celnym rzucie Andrzeja Misiewicza Tur doprowadził do remisu 46:46.
Początek drugiej połowy dawał nadzieję na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. Bielszczanie nie stracili skuteczności z pierwszej połowy. Punkty zdobywali doświadczeni koszykarze. Po rzucie Łukasza Kuczyńskiego i czterech minutach trzeciej kwarty podopieczni Andrzeja Sinielnikowa prowadzili 58:48. Ale od tego momentu nastąpił kryzys bielskiego zespołu. Tur stracił skuteczność. Oddał dziesięć niecelnych rzutów z rzędu.

Sytuację wykorzystali gospodarze. MKS Skierniewice szybko odrobiło straty. Celny rzut wolny Owczarka dał miejscowym prowadzenie 60:58. Skierniewice zaczęły budować przewagę. Za sprawą najskuteczniejszego w spotkaniu Wójcika gospodarze na pięć minut przed zakończeniem spotkania powiększyli przewagę do czternastu punktów. Prowadząc 80:66 miejscowi nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Skierniewice kontrolowały przebieg rywalizacji i po 40 minutach meczu mogli cieszyć się z czwartego zwycięstwa na własnym parkiecie.

Gra rezerwowych naszej drużyny ze Skierniewicami pozostawiała wiele do życzenia. Jedyne punkty zdobywał Piotr Brzozowski. Podopieczny Andrzeja Sinielnikowa wywalczył sześć punktów po dwóch celnych rzutach z dystansu.

II liga

MKS Skierniewice - BKS Tur Bielsk Podlaski 92:75 (20:23; 26:23; 22:14; 24:15)
Tur: Misiewicz 21 3x3 (9zb, 3 as, 1p, 1b), Kuczyński 1x3 18 (7zb, 2as, 2p, 2b), Zabielski 1x3 14 (5zb, 8as, 2p), Zakrzewski 4x3 14 (8zb, 1as, 1p, 1b), Brzozowski 2x3 6 (2as), K. Jóźwiuk 2 (2zb, 1as), oraz J. Jóźwiuk 0 (2zb, 4as, 2p)., M.Bębeniec 0 (1zb, 2as), Koc 0 (1zb, 1p), Iwaniuk 0.