Tur Bielsk Podlaski - KS Wasilków 0:5. Liderzy IV ligi rozbili Tura (zdjęcia)

(jan)
Tur Bielsk Podlaski - KS Wasilków 0:5. Liderzy IV ligi rozbili Tura
Tur Bielsk Podlaski - KS Wasilków 0:5. Liderzy IV ligi rozbili Tura Krzysztof Jankowski
Popis skutecznej gry dali w Bielsku piłkarze KS-u Wasilków wygrywając 5:0 (2:0). Tym samym wasilkowianie umocnili się na szczycie czwartoligowej tabeli.

Początek sobotniego meczu był wyrównany. Zawodnicy Tura starali się wybijać z rytmu lepszych piłkarsko rywali. Demontaż bielskiej drużyny rozpoczął jej zeszłoroczny reprezentant Dawid Ostaszewski, który w 34. minucie dostał dokładne podanie prostopadłe i po raz pierwszy pokonał Pawła Bondziula. Niespełna 10 minut później zawodnicy gości ładnie rozegrali piłkę przed polem karnym miejscowych, a Michał Poduch strzałem z linii bramkowej podwyższył na 2:0.

Po zmianie stron przewaga KP nie podlegała już dyskusji, a w roli głównej wystąpił najskuteczniejszy strzelec IV ligi Dawid Śliwowski. Młody rosły napastnik najpierw groźnie główkował, a sparowaną przez Bondziula piłkę dobił z bliska do statki Poduch. Kolejne dwa gole padł w odstępie dwóch minut po niemal identycznych akcjach Wasilkowa prawym skrzydłem. Imponujący wyszkoleniem technicznym Karol Styś perfekcyjnie obsługiwał dokładnymi dośrodkowaniami Śliwowskiego, a ten - raz głową, a raz nogą - nie dawał szans Bondziulowi.

W końcówce trener gości Tomasz Kulhawik dokonał kilku zmian i dyscyplina taktyczna w defensywie jego zespołu trochę się rozluźniła. Dzięki temu swoim kunsztem mógł błysnąć bramkarz Grzegorz Nowajczyk, który najpierw obronił strzał Daniela Daniłowskiego, a potem wygrał pojedynek sam na sam z Patrykiem Stypułkowskim.

(jan)

Tur Bielsk Podlaski - KS Wasilków 0:5 (0:2)

Bramki: 0:1 - Ostaszewski 34, 0:2 - Poduch 43, 0:3 - Poduch 60, 0:4 - Śliwowski 66, 0:5 - Śliwowski 68.

Sędziował Grzegorz Kawałko (Augustów).

Tur: Paweł Bondziul - K. Kulikowski, P. Kosiński, A. Lewczuk, Falkowski (80 Topczewski) - Niemczynowicz, Szklarz (62 R. Kulikowski), Zawadzki (73 Kwiatkowski) - Stypułkowski, Popiołek (58' K. Fiedorowicz), Pęza (46 Daniłowski).

KS: Nowajczyk - A. Butkiewicz (74 Wojciechowski), Naliwajko, Panek, Niegowski (80 Cieciorko) - Styś (66 Decewicz), Dudziński (80 Rybnik), Poduch, Ostaszewski (74 Rybakowski) - Śliwowski, J. Pawłowski.