Tur Bielsk Podlaski - Korsarz Gdańsk 90:85

Krzysztof Jankowski
Tur miał duże trudności z Korsarzem Gdańsk.
Tur miał duże trudności z Korsarzem Gdańsk. Fot.Krzysztof Jankowski
Gracze Tura wymęczyli zwysięstwo z Korsarzem Gdańsk. Mieli dużo szczęścia.

Myśleliśmy, że będzie to dla naszej drużyny spacerek - mówili po zaciętej pierwszej kwarcie zdziwieni kibice gospodarzy.

Tur bowiem był zdecydowanym faworytem sobotniego meczu z gdańszczanami. Oczekiwania kibiców z Bielska były tym większe, że goście przyjechali na Podlasie w zaledwie ośmioosobowym składzie, w którym zabrakło m.in. ich podkoszowego lidera Marka Urbaniaka. Na dodatek w pierwszej piątce Korsarza wyszedł nawet piętnastoletni Paweł Dzierżak, który wyraźnie ustępował rywalom warunkami fizycznymi.

Chociaż wśród gospodarzy dobrze mecz zaczął Mariusz Ropucha (zdobył 10 punktów w pierwszej kwarcie), a z dystansu trafił też Tomasz Szczepiński, to gdańszczanie nie pozwalali Turowi na osiągnięcie wysokiej przewagi.

Fatalnie miejscowi rozpoczęli zwłaszcza drugą połowę meczu.

- W przerwie Rapucha próbował podyskutować z sędziami i skończyło się to przewinieniem technicznym - mówił trener Tura Andrzej Sinielnikow.

Rapucha z czterema faulami usiadł na ławce, a zastępujący go Łukasz Kiluk nie radził sobie z rozgrywaniem. Wśród gości imponowali za to celnością: Marcin Chudy, Piotr Renkiel i Piotr Iwicki. W efekcie trzecią kwartę Korsarz wygrał szesnastoma punktami i wyszedł na prowadzenie.

Remis i zwycięstwo

Do remisu Tur doprowadził dzięki skuteczności Łukasza Kuczyńskiego i Piotra Brzozowskiego oraz powrotowi na parkiet Rapuchy.

W zwycięstwie Turowi dopomogło też szczęście. W czwartej kwarcie przechwytem popisał się Renkiel. Piłka trafiła jednak w przebiegającego sędziego i od autu grę zaczynali gospodarze. Aaron Weres trafił rzucając prawie z połowy boiska i od tego momentu Tur ruszył do ataku. Pod koniec meczu kilka ważnych punktów zdobył Marcin Krajewski i zwycięstwo naszych zawodników stało się faktem.

Po meczu

Tur Bielsk Podlaski - Korsarz Gdańsk 90:85 (23:24, 29:17, 11:27, 27:17)

Tur: Rapucha 11 (2x3, 4 st), Brzozowski 18 (2x3, 4 as), Weres 14 (2x3), Kuczyński 23 (1x3, 4 as), Wysocki 8 oraz: Krajewski 9 (10 zb), Szczepiński 5 (1x3), Ćwikowski 2, Kiluk 0.

Korsarz: Chudy 28 (3x3, 4 as), Dzierżak 6 (1x3), Czyżewski 5, Renkiel 24 (4x3, 4 as, 5 st), Iwicki 20 (2x3, 10 zb) oraz: Ziębiński 2, Kalski 0, Ronowski 0.