MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Taki był remont, że drogowcy odcięli nas od klientów! Handlarzom puszczają nerwy

Fot. Bogusław F. Skok
– Ludzie nie mają schodków, chodzą po ziemi, skaczą – tłumaczy Jan Nikołajuk, właściciel sklepu. – Woda spływa mi pod drzwi do magazynu. Muszę je zabezpieczać przed deszczem –skarży się.
– Ludzie nie mają schodków, chodzą po ziemi, skaczą – tłumaczy Jan Nikołajuk, właściciel sklepu. – Woda spływa mi pod drzwi do magazynu. Muszę je zabezpieczać przed deszczem –skarży się. Fot. Bogusław F. Skok
Zanim rozpoczął się remont przy ulicy Wysockiego kierowcy narzekali na stan drogi. Po remoncie, narzekają właściciele sklepów. Dlaczego? Drogowcy zabrali im 12 metrów parkingu!

Przed remontem przystanek stał jakieś dwadzieścia metrów dalej - pokazuje Jan Nikołajuk, właściciel sklepu Elmech przy ulicy Wysockiego. - Wtedy mieliśmy aż 12 metrów parkingu, na którym stawali nasi klienci. Parking był byle jaki, ale był.

A klientów coraz mniej

Po remoncie właściciele okolicznych sklepów załamali się.

- Gdybym nie wykłócił się o dwa metry podjazdu naprzeciw bramy do magazynu, nie wiem, jak teraz dowoziłbym towar - opowiada Nikołajuk. - Przyjeżdżają tu duże samochody. Przywożą silniki, który ważą nawet tonę. Nie wiem, jak będziemy je rozładowywać. Bo samochód jest za duży na ten wąski podjazd, a naprzeciw sklepu mamy zatokę autobusową i duży krawężnik.

To nie wszystkie kłopoty Jana Nikołajuka. Mężczyzna skarżył się nie tylko na to, że przed sklepem nie ma miejsca. Ciężkie samochody już zniszczyły płyty chodnikowe.

- Pod tak dużym ciężarem chodnik rozsunął się, ale kierowcy nie mają wyjścia. Gdzieś stanąć muszą - mówił mężczyzna.

Kolejny poremontowy kłopot, to nachylenie ziemi między zatoką autobusową i wąskim przejściem do sklepu.

- Ludzie nie mają schodków, chodzą po ziemi, skaczą - tłumaczy Nikołajuk. - Woda spływa mi pod drzwi do magazynu. Muszę je zabezpieczać przed deszczem
-skarży się.

Nie może tak zostać!

- Zakres prac objętych umową nie przewidywał wykonania parkingów w pasie drogowym przy poszczególnych obiektach handlowych - mówi Karol Świetlicki z biura komunikacji społecznej urzędu miejskiego. - Obowiązek budowy parkingów w tym przypadku ciąży na właścicielu obiektu handlowego.

Jak się okazuje miasto ma obowiązek budowy parkingów przy obiektach użyteczności publicznej na przykład przy cmentarzu miejskim.

- W kilku przypadkach właściciele obiektów handlowych, uzyskując wcześniej zgodę, na koszt własny budują lub będą budować tak zwane ciągi pieszo - jezdne czyli miejsca na których, można będzie zaparkować auto. Te prace jeszcze trwają - dodaje Świetlicki.

Urzędnicy jednak twierdzą, że nie można już uzyskać zgody na budowę dodatkowych parkingów w pasie drogowym przez właścicieli obiektów handlowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny