MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Supraślanka Supraśl górą!

Supraślanka Supraśl pewnie wygrała 3:0 z Orłem Kolno, a MKS Mielnik i Cresovia Siemiatycze przegrały w zaległych meczach 16. i 17. kolejki spotkań.

Przeciwnik zawiesił nam poprzeczkę wysoko, ale moi zawodnicy udowodnili, że zasługują na trzecią ligę - mówi Wiesław Jancewicz, trener Supraślanki.

Jak na derby województwa przystało, nie brakowało walki. Przez pierwsze pół godziny gra toczyła się głównie w środku pola. Jako pierwsi groźną okazję stworzyli goście i po strzale Macieja Makowskiego piłka zatrzymała się na poprzeczce.

- Graliśmy nieustępliwie i nie pozwalaliśmy rywalom na rozwinięcie skrzydeł. W końcu zaczęło to przynosić efekty - dodaje Jancewicz.

Pierwszą bramkę dla Supraślanki zdobył w 38. minucie Łukasz Wójcik. Kwadrans po przerwie ładnym trafieniem z 25 metrów popisał się Adrian Gudewicz, a trzy minuty później wynik ustalił Rafał Muczyński.

W dwóch pozostałych zaległych spotkaniach z udziałem podlaskich ekip także triumfowali gospodarze. Cresovia prowadziła już z Mrągowią Mrągowo 1:0, ale po przerwie straciła sześć bramek i skończyło się pogromem 1:6.

Mielnik z kolei przegrał na wyjeździe ze Startem Działdowo 0:1.

Wyniki

Mecze zaległe: Supraślanka Supraśl - Orzeł Kolno 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Wójcik (38), 2:0 - Gudewicz (57), 3:0 - Muczyński (60).

Mrągowia Mrągowo - Cresovia Siemiatycze 6:1 (0:1). 0:1 - Stypułkowski (26), 1:1 - Osenkowski (49), 2:1 - Osenkowski (56-karny), 3:1 - Pierowicz (78), 4:1 - Kuśnierz (83), 5:1 - Kuśnierz (85), 6:1 - Kuśnierz (86).

Start Działdowo - MKS Mielnik 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Orzechowski (9).
Concordia Elbląg - Olimpia Elbląg 2:2 (1:0).