Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Superfirmy 2013 >> Kapituła wybrała liderów

Wojciech Jarmołowicz wojciech.jarmolowicz@mediaregionalne.pl
Obrady kapituły rankingu. Od lewej: Hubert Ostapowicz (Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku), dr Grażyna Klamecka-Roszkowska (Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku), Krzysztof Andruszkiewcz (przedsiębiorca), Wojciech Jarmołowicz (Media Regionalne), Grzegorz Nazaruk (Bank Pekao SA), Magdalena Sadłowska (ProFiS) oraz Maciej Muczyński (WSE)
Obrady kapituły rankingu. Od lewej: Hubert Ostapowicz (Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku), dr Grażyna Klamecka-Roszkowska (Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku), Krzysztof Andruszkiewcz (przedsiębiorca), Wojciech Jarmołowicz (Media Regionalne), Grzegorz Nazaruk (Bank Pekao SA), Magdalena Sadłowska (ProFiS) oraz Maciej Muczyński (WSE) W. Wojtkielewicz
Już w czwartek 23 maja wszystko będzie jasne – na specjalnej gali poznamy podlaskie Superfirmy 2013.

O tym, która firma będzie mogła używać zaszczytnego tytułu, dyskutowali w naszej redakcji członkowie kapituły – naukowcy, przedsiębiorcy, praktycy.

Zobacz: Dla firm z zasadami. Ruszyła 4. edycja Superfirm
Przypomnijmy, do 10 maja czekaliśmy na ankiety wypełnione przez firmy
.

Zostały one ocenione w pięciu obszarach:
działalność społeczna,
dbanie o środowisko naturalne,
przyjazne miejsce pracy,
etyka biznesu
oraz sytuacja finansowa firmy.

I posegregowane według powiatów.

Kapituła zdecydował się też na przyznanie specjalnych wyróżnień. Jakich? To tajemnica.

Dowiemy się o tym w przyszłym tygodniu - 23 maja na gali, która odbędzie się w sali konferencyjnej hotelu Aristo w Białymstoku

Wydaje się, że w sytuacji mocnego spowolnienia gospodarczego, z którym mamy obecnie do czynienia, do rangi głównego problemu społecznego urasta współpraca z pracownikami, elastyczność pracodawców itp. Dlatego trwają poszukiwania takich rozwiązań, które zapewnią i bezpieczeństwo, i elastyczne podejście do zadań zarówno pracownikom, jak i pracodawcom.
W naszym regionie był realizowany projekt finansowany przez Europejski Fundusz Społeczny pt. „Flexicurity – szansa na zrównoważony rozwój rynku pracy”. Był on prowadzony przez Izbę Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości w Białymstoku, Forum Związków Zawodowych z siedzibą w Bydgoszczy oraz Uniwersytet w Białymstoku.

Flexicurity (od słów „flexibility”  – elastyczność oraz „security” – bezpieczeństwo) jest właśnie procesem poszukiwania optymalnej, określonej przez uwarunkowania wewnętrzne kombinacji elastyczności i bezpieczeństwa, która prowadzi do podniesienia sprawności i efektywności funkcjonowania rynków pracy.

Dobrze, że przedsiębiorcy z naszego regionu mieli możliwość poznania filozofii rozwiązań, która jest coraz popularniejsza w krajach Unii Europejskiej. Tym bardziej, że jednym z głównych filarów, na którym osadzona jest koncepcja flexicurity jest równoprawne traktowanie pracodawców i pracowników. A takie podejście do pracownika idealnie wpisuje się w zasady prowadzenia biznesu odpowiedzialnego społecznie (CSR).

logówki

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny