Olbrzymi sukces Angeliki Klapuch! Uczennica wygrała wojewódzki konkurs fryzjerski o „Diamentowe nożyczki” w kategorii fryzura sylwestrowo-karnawałowa. Pytamy też, co będzie modne w najbliższym czasie.

Angelika wykonała najlepszą fryzurę karnawałową na Śląsku

Angelika Klapuch, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie i Iwony Witaszak, właścicielki salonu fryzjerskiego Fantazja z Wodzisławia Śl. wygrała w kategorii „fryzura karnawałowo - sylwestrowa” . Zachwyciła jury fryzurą nowoczesną, elegancką i w kolorach: burgundowo-czerowono-machoniowym z biżuterią i modnymi ozdobami pasującymi do kreacji modelki.

Jej zwycięskie uczesanie z powodzeniem można zaproponować gwiazdom show biznesu, które obserwujemy na czerwonych dywanach w telewizji. - Inspiracją powstania fryzury były moje podróże, uczestnictwo w pokazach i konkursach fryzjerskich. To idealna propozycja na bal karnawałowy - mówi Iwona Witaszak, która przygotowywała Angelikę do konkursu.

- Ciężko ćwiczyłyśmy przez dwa tygodnie. Każdego dnia fryzurę czesała po kilka razy. Brawa należą się nie tylko jej, ale także modelce Klaudii Kamińskiej, która także poświęciła dużo własnego czasu - dodaje Iwona Witaszak. Fryzurę idealnie została dopasowana do modelki, jej włosów i kreacji. Nieprzypadkowo. - To była ciężka praca. Jednak pani Iwona świetnie mnie przygotowała. Określiła mi jasno cel, do którego osiągnięcia później mnie motywowała - zaznacza Angelika Klapuch.

Uczennica trzeciej klasy ZSP w Pszowie podkreśla, że zwycięski konkurs tylko ją utwierdził w przekonaniu, że powinna zostać fryzjerką. - Od dzieciństwa interesowałam się fryzjerstwem. Wiadomo, najpierw było strzyżenie lalek, a później przyszedł czas na rodzinę, znajomych. Teraz nauka w szkole i w salonie. Bardzo lubię to co robię. Nie traktuję tego jako pracę, ale pasję - uśmiecha się Angelika Klapuch.

W Wojewódzkim Konkursie Fryzjerskim w kategorii „makijaż karnawałowy” drugie miejsce zajęła Joanna Żołędziewska (ZSP Pszów), która wykonała pomysłowy makijaż wraz z niezwykłym strojem karnwałowym. Wyróżnienie w tej samej kategorii przypadło również Kaji Tarczyńskiej (ZSP Pszów).

Angelika Klapuch to kolejna uczennica, której w osiągnięciu sukcesu pomogła Iwona Witaszak. W 2016 roku przygotowani przez nią uczniowie: Rafał Tkocz i Aneta Tkocz (także ZSP Pszów) zdominowali V Międzyszkolny Konkurs Fantazji Fryzjerskiej w Tychach. Rafał zajął pierwsze miejsce w kategorii „fryzura wieczorowa i drugie w „falach”. Z kolei Aneta była pierwsza w „falach”, a druga we „fryzurach wieczorowych”.

A jakie fryzury będą w modzie na balach sylwestrowych i karnawałowych? - Przede wszystkim wariacje na temat warkocza, czyli różnego rodzaju sploty warkoczowe. Należy pamiętać jednak o luźnych upięciach. Fryzura powinna wyglądać naturalnie. Brokat może pojawić się, ale nie na całej fryzurze. Bardziej jako dodatek. Mogą nim być pomalowane chociażby przedziałki włosów. Jako dodatek mogą też służyć ozdobne spinki- radzi Iwona Witaszak.