Zachęcam do aktywności w życiu publicznym i politycznym. Drogie Panie, startujcie w wyborach - zachęcał prezydent Jacek Jaśkowiak podczas IV Wielkopolskiego Kongresu Kobiet, który w sobotę odbywa się w Poznaniu.

Prezydent Jaśkowiak w swoim przemówieniu zapewniał, że wszystkie sprawy kobiet sa tak samo ważne. Jednocześnie dodawał, że konkretnie kobiet dał "nowego, ożywczego ducha".

Podkreślał też, że w Poznaniu wprowadzane są inicjatywy na rzecz kobiet takie jak program in vitro.

ZOBACZ TAKŻE: Największym wrogiem kobiety jest inna kobieta

- Przygotowujemy też szczegółową koncepcję bezpłatnego dyżuru ginekologicznego, by kobiety, które potrzebują fachowej pomocy, mogły ją otrzymać. W naszym gabinecie lekarze nie będą zasłaniali się klauzulą sumienia i prawili kazań - mówił Jacek Jaśkowiak.

Zobacz galerię

I dodawał: - W Poznaniu postulaty kobiet nie pozostają bez echa, ale sytuacja w Polsce powoduje, że trzeba wychodzić na ulicę, by o nie walczyć. Kobiety udowodniły jak dużą siłą dysponują.

Prezydent zachęcał też kobiety do udziału w życiu publicznym i politycznym, w tym do startu w wyborach.

- Wspierajcie się i mobilizujcie, by wasza reprezentacja liczyła się coraz bardziej, by dążyć do równowagi w polityce, a jeśli będziecie głosować na mężczyzn to na tych, którzy naprawdę walczą o prawa kobiet - zachęcał Jacek Jaśkowiak.

Czytaj więcej:

Manifa 2018 w Poznaniu - zobacz wideo:

POLECAMY: