Baśniowe stylizacje fryzjerskie i makijażowe królowały podczas V Wojewódzkiego Konkursu Fryzur i Makijażu „Baśnie" w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu. Fryzjerami byli gimnazjaliści, którzy udowodnili, że mają talent.

Jedenaście drużyn (39 osób) z rożnych szkół gimnazjalnych wzięło udział w V Wojewódzkim Konkursie Fryzur i Makijażu
„Baśnie" w CKZiU w Sosnowcu. Konkurs odbywał się w środę, 25 kwietnia. Uczniowie mieli za zadanie wykonanie inspirowanej baśniami stylizacji fryzur i makijażu.
- Organizujemy takie konkursy od pięciu lat. W ten sposób chcemy zachęcić młodzież do odkrywania swoich talentów, na przykład w takich zawodach jak fryzjer. To konkurs, w którym liczy się kreatywność, którą uczniowie mogą potem rozwijać, na przykład naszej szkole - mówi Renata Jadowska, nauczyciel fryzjerstwa w CKZiU w Sosnowcu.

Oto laureaci konkursu

Jury konkursu przyznało pierwsze miejsce stylizacji wykonanej przez Natalię Czubalę i Roksanę Sowińską (modelką była Katarzyna Kozień), reprezentującym Gimnazjum nr 13 w Sosnowcu.
Drugie miejsce wywalczyły stylizacje Nikoli Panczenko i Oliwii Jastrzębskiej (modelka: Julia Kuźnik) z Gimnazjum nr 14 w Sosnowcu.
Trzecie miejsce przyznano drużynie z Gimnazjum nr 1 w Sosnowcu, którą tworzyły Paulina Ptaszek, Weronika Kopeć i modelka - Amelia Chwist.
Nagrodą w konkursie był sprzęt fryzjerski.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konkursu.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Pianino na lotnisku w Pyrzowicach odżyło. Kto tak pięknie gra?