Obiekt pożądania kolekcjonerów, limitowana gratka tylko dla wybranych - kalendarz przez większość lat słynący z kobiecych aktów, całkowicie zmienia swój wizerunek. Najbliższa edycja na nadchodzący 2018, na pewno zaskoczy nie jednego konesera.

Autorem szeroko komentowanych zdjęć, jest brytyjski fotograf Tim Walker. Surrealistyczne wizje artysty, znanego z zamiłowania do teatru i tajemniczych, baśniowych scenerii, tym razem znajdą odzwierciedlenie w edycji kalendarza na nadchodzący rok. Już teraz Pirelli udostępniło na swoim Instagramie pierwsze ujęcia, wzbudzając tym samym wiele emocji. Sesja całkowicie odbiega od pierwotnego stylu, tego kultowego już wydawnictwa.

Przez lata Kalendarz Pirelli składał hołd klasycznemu wyobrażeniu "modelowego" piękna. Jego okładki zdobiły zdjęcia z aktami modelek i znanych aktorek. Od jakiegoś jednak czasu, wydawnictwo zmieniło znacznie kierunek. Choćby w 2016 roku, kiedy zamiast nagich modelek do zdjęć zapozowały kobiety sukcesu. Należy jednak zauważyć, że styl edycji przygotowywanej na 2018 rok, pierwszy raz w tak odważny sposób zmienia swoją wizualną formę. Nie jest to prosta, klasyczna fotografia a surrealistyczna koncepcja bardziej przypominająca przeładowany obraz. W najnowszym kalendarzu zobaczymy m.in. aktywistkę Jahę Dukureh, lustratora i modela Kinga Owusu, modelkę Naomi Campbell i aktorkę Whoopi Goldberg. Z niecierpliwością czekamy na resztę zdjęć.