Kampania Świadoma Mama powstała z myślą o wszystkich kobietach, które są już szczęśliwymi mamami lub też niedługo nimi będą. Projekt powstał w głowie Doroty Jaworskiej w 2010 roku, gdy urodziła synka.

Wielokrotnie spotykałam się z wieloma dylematami i wątpliwościami. Szukałam miejsca, gdzie ja i inni przyszli i obecni rodzice będą mogli wymienić doświadczenia, skontaktować się z ekspertami i zasięgnąć specjalistycznej rady, a przy tym czuć się pewnie i swobodnie

- pisze na swojej stronie autorka projektu.

Dorota Jaworska postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć kampanię, której celem będzie szerzenie wiedzy na temat ciąży. Gdy szukała specjalistów, miejsc i zainteresowanych projektem rodziców, okazało się, że osób takich jak ona jest bardzo wiele.

W ramach kampanii Świadoma Mama Dorota Jaworska organizuje m.in. cykl bezpłatnych warsztatów w różnych miastach Polski. Na spotkania zaprasza lokalnych lekarzy i specjalistów w dziedzinach takich jak: ginekologia, położnictwo, logopedia, fizjoterapia, chustonoszenie, laktacja, czy nawet doradztwo prawne.

Podczas spotkań odbywają się także zajęcia praktyczne. Są one skierowane zarówno do pań będących w ciąży i ich partnerów, jak i dla świeżo upieczonych mam ze swoimi pociechami.

Większość przyszłych mam ma zazwyczaj mnóstwo pytań, dlatego warto skorzystać z możliwości uzupełnienia wiedzy dotyczącej ciąży i macierzyństwa. Informacje dotyczące warsztatów można uzyskać na stronie swiadomamama.pl.

Zobacz także:

Poród w domu. Czym różni się od tego w szpitalu?

Źródło: TVN