Film zatytułowany "50 zwykłych mam, 50 zwykłych dzieci, 1 dodatkowy chromosom" poruszył internautów na całym świecie i zebrał już ponad 500 tys. wyświetleń na YouTubie i ponad dwa miliony na Facebooku. Zobacz wzruszające wideo nagrane przez mamy i ich dzieci z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa.

Światowy Dzień Zespołu Downa

Film został nagrany w związku z przypadającym 21 marca Światowym Dniem Zespołu Downa, ustanowionym w 2005 r., nad którym patronat sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Rebbeca Carless, mam czteroletniego Archiego, wpadła na pomysł nagrania wideo, w którym na wzór słynnego show "Carpool Karaoke" mamy wraz ze swoimi dziećmi, siedząc w samochodzie, śpiewają piosenkę "A Thousand Years". Do inicjatorki pomysłu natychmiast przyłączyły się inne mamy dzieci z zespołem Downa zrzeszone w facebookowej grupie "Designer Genes".

Do nagrania wideo zainspirowały Rebbecę Carless filmy nakręcone przez organizację Singing Hands, która w podobny sposób tworzy rymowanki w systemie komunikacji wspomagającej Makaton, przeznaczonej dla dzieci z trudnościami w werbalnym porozumiewaniu się.

Autorka piosenki "A Thousand Years" Christina Perri napisała na Twitterze, że czuje się zaszczycona faktem, że to właśnie jej utwór został wybrany do tej wyjątkowej akcji.

POLECAMY: