W internecie pojawił się teledysk „Blue”, który nagrała młoda piosenkarka Klaudia Kulawik z małego Chechła. To pierwszy profesjonalny wideoklip artystki, który został nakręcony na Pustyni Błędowskiej.

Klaudia Kulawik z Chechła zadebiutowała muzycznie jak miała 11 lat. Teraz, tuż przed wylotem do Londynu, gdzie studiuje na uczelni BIMM The British and Irish Modern Music Institute, nagrała swój pierwszy profesjonalny teledysk.

Czytaj także: Klaudia Kulawik - wielki powrót finalistki "Mam Talent"

5,5 tys. wyświetleń

Na kanale YouTube pojawiła się nowa piosenka Klaudii Kulawik „Blue”’ z repertuaru Joni Mitchell. Na chwilę obecną ma już 5,5 tys. polubień i prawie same pozytywne komentarze. Utwór jest bliski muzyce, którą dziewczyna tworzy teraz. Sama pisze teksty, muzykę i gra na fortepianie.

Klip kręcony był w rodzinnej miejscowości młodej artystki - Chechle na Pustyni Błędowskiej. - Miejsce wydawało nam się najbardziej odpowiednie do tego utworu. Oddaje jego klimat. Jest spokojne, nostalgiczne, trochę smutne - wyjaśnia Anna Kurczek, przyjaciółka i menedżerka Klaudii.

Teledysk był kręcony kilka godzin. - Okoliczności jednak sprzyjały, ponieważ był silny wiatr i mogliśmy uchwycić super efekty. Pięknie rozwiewał włosy Klaudii - opowiada menedżerka.

Śpiewała w „Mam Talent”

O Klaudii zrobiło się głośno, gdy była 11-latką. W 2008 r. zdobyła drugie miejsce w pierwszej edycji telewizyjnego show „Mam Talent”. Swoim wykonaniem piosenki „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena zaskarbiła sobie sympatię widzów i jurorów. Wzruszyła nawet Agnieszkę Chylińską. Wszyscy byli na „tak”. - Nawet nie marzyłam, że dojdę aż do finału. Było to dla mnie ogromne zaskoczenie - mówiła Klaudia „Gazecie Krakowskiej” pięć lat temu.

Co ciekawe, nigdy wcześniej nie myślała o tym, żeby śpiewać. To był przypadek. Tymczasem program okazał się tak naprawdę początkiem jej drogi muzycznej. Zmieniła szkołę na Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im Karola Szymanowskiego w Katowicach. Po maturze zdecydowała się na studia w Londynie na prestiżowej uczelni, gdzie obecnie zaczęła drugi rok nauki. - Zauroczyła wszystkich swoim głosem - mówi pani Anna.

Zdolna, ale skromna

Ciężko jest umówić się z Klaudią na osobistą rozmowę. Nie tylko ze względu na odległość, ale też dlatego, że rodzina cały czas stara się zachować swoją prywatność.

- Klaudia jest bardzo wrażliwa, ma swój świat, w którym by się najchętniej zamknęła i tworzyła - nie ukrywa Wioletta Kulawik, mama 20-latki. Muzyka jest pasją dziewczyny. W przyszłości chciałaby śpiewać zawodowo. Ma już gotowe swoje teksty i muzykę.

- Mimo talentu, Klaudia pozstała skromną dziewczyną. To jest jej ogroma zaleta, ale też przekleństwo. Żeby zaistnieć w showbiznesie trzeba mieć siłę przebicia i przebojowość, której córce trochę brakuje. Z drugiej strony gdyby je miała, nie byłaby naszą Klaudią - podkreśla pani Wioletta.

Teraz artystka postawiła wszystko na jedną kartę i wyruszyła w świat. Nie wahała się długo, mimo iż wolałaby studiować bliżej rodziny. Wie jednak, że w Londynie ma duże większe możliwości. Rodzina mocno jej kibicuje. - Bardzo mi się podoba, co ona robi. Jestem jej najwierniejszym fanem i słuchaczem - mówi mama.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie?

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto