Czy to możliwe? Owszem. W Arabii Saudyjskiej. Chulud, młoda Saudyjka, spaceruje wąską uliczką zabytkowego fortu Ushaiager. Ma na sobie krótką spódniczkę i czarną bluzkę na ramiączkach. To wystarczy, by sprawą zajęła się policja.

Parosekundowy filmik, na którym widać idącą Chulud, został udostępniony na Tweeterze. Takich nagrań na portalach społecznościowych są miliony i nikt nie zwraca na nie uwagi. Jednak Chulud jest obywatelką Arabii Saudyjskiej, więc jej „skandaliczny” strój wywołał prawdziwą burzę.

Pod filmem pojawiły się natychmiast krytyczne komentarze. Wypowiadający się, głównie mężczyźni, apelowali, by sprawą zajęła się policja obyczajowa. Pojawiły się również żądania, by dziewczyna trafiła do więzienia, ponieważ swoim ubiorem rzekomo obraziła mieszkańców regionu.

W efekcie policja saudyjska aresztowała Chulud i rozpoczęła postępowanie w sprawie złamania przepisów dotyczących ubioru. Dziewczyna najprawdopodobniej stanie przed sądem. Konsekwencje mogą zostać wyciągnięte także wobec internautów, którzy udostępnili nagranie na Twitterze.

źródło: The New York Times, Strajk.eu

Czytaj także:

Cannes zakazuje muzułmańskiego kostiumu kąpielowego

Źródło: RUPTLY