Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy zakończyła VI edycję konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku. Jedno z wyróżnień trafiło w ręce Jarosława Dobrzyńskiego z firmy AMDG Jarosław M. Dobrzyński z Białegostoku, założyciela portalu internetowego medipment.pl.

Zadaniem portalu jest dostarczenie pełnej informacji na temat sprzętów medycznych.

– To wielki sukces – nie ma wątpliwości Jarosław Dobrzyński. – Nagrodzone zostały firmy dużo większe, które już mają realne osiagnięcia na rynku. My jesteśmy takim malutkim, ale finalistą. I to jest to.

Do finału wybrano takie prace, które charakteryzują się innowacyjnym podejściem do tematu, stosują nowe technologiczne rozwiązania i pokonują bariery mentalnościowe w społeczenstwie.

– Nasz pomysł uderza w pewien zastany rodzaj mentalności ludzkiej – dodaje Jarosław Dobrzyński. – Internet dzisiaj jest potężnym narzędziem i potężną możliwością. W branży medycznej ludzie korzystają z niego w nikłym procencie. My pokazujemy, że sprzęt medyczny można kupić dużo szybciej i lepiej. Probujemy budować troche inne przyzwyczajenia.

W tym roku do konkursu o tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku napłynęło blisko 200 zgłoszeń. Prestiżowy tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku oraz 40 000 zł (główne trofea konkursu) trafiły w ręce założycieli firmy Centrum Badań DNA z Poznania. Ale wysoki poziom nadesłanych prac skłonił kapitułę konkursu do przyznania pięciu dodatkowych wyróżnień, w tym właśnie dla białostockiej spółki.

 Co czwarte z tegorocznych zgłoszeń pochodziło od przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego. Na drugim miejscu uplasowało się województwo wielkopolskie. Trzecie miejsce pod względem liczby zgłoszeń należy ex equo do przedsiębiorców z województwa pomorskiego i śląskiego. Nie zabrakło także zgłoszeń z województwa dolnośląskiego, małopolskiego oraz kujawsko – pomorskiego.

Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy już po raz 6. skierowała swój Konkurs do wszystkich, prężnie działających na polskim rynku mikrofirm. Tegoroczni zwycięzcy dołączyli do grona 45 najlepszych, polskich mikroprzedsiębiorstw nagrodzonych podczas pięciu edycji Konkursu.