Regionalny Instytut Społeczno-Ekonomiczny w Białymstoku rozpoczyna rekrutację na bezpłatne szkolenia e-learningowe, w ramach projektu Podlaski Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej.

Przeszkolonych zostanie 80 osób.

– Nasze szkolenia skierowane są do osób, które są zainteresowane założenia przedsiębiorstwa z aspektem społecznym oraz osób, które już taką działalność prowadzą, a chcą się doszkolić – mówi Wioletta Cyuńczyk z Regionalnego Instytutu Społeczno-Ekonomicznego w Białymstoku. – Przykładem takich przedsiębiorstw są spółdzielnie socjalne, centra integracji zawodowej czy np. zakłady aktywności zawodowej.

Szkolenia są prowadzone przez internet, dzięki czemu każdy może szkolić się indywidualnie. Taka forma nauki jest powszechna na całym świecie i coraz popularniejsza w Polsce.

– Każdy uczestnik po zalogowaniu się na platformę e-learningową, będzie mógł uczestniczyć w ciekawie opracowanych szkoleniach w ramach czterech bloków tematycznych, które obejmują: podstawy prawne założenia przedsiębiorstwa społecznego, finanse, marketing w działalności takiego przedsiębiorstwa, zarządzanie nim – tłumaczy Wioletta Cyuńczyk. – Pierwsze szkolenia ruszą już sierpniu.

Każdy może wybrać, czy chce ukończyć jedno lub więcej szkoleń. Może także edukować się we wszystkich czterech blokach tematycznych. Najbardziej aktywnych uczestników szkolenia czeka pięć dwudniowych wyjazdów studyjnych do sprawnie funkcjonujących przedsiębiorstw społecznych w Polsce.

Aby zostać uczestnikiem szkolenia należy dostarczyć wypełniony i podpisany formularz rekrutacyjny do siedziby Regionalnego Instytutu Społeczno-Ekonomicznego w Białymstoku oraz zapoznać się z regulaminem rekrutacyjnym. Informacje oraz formularz dostępne są na stronach internetowych www.fundacjarise.pl, www.podlaskiinkubator.pl jak również w siedzibie RISE przy ul. Św. Rocha 11/1. Liczba miejsc jest ograniczona. Po zakończeniu szkolenia jego uczestnicy otrzymają certyfikaty.

(mp)