Rozstrzygnięto przetarg na budowę przedszkola w Grabówce. Zajmie się tym białostocka firma Akcess Starosta i Wspólnicy.

Umowa opiewa na kwotę ponad 7 mln 227 tys. złotych, w tym około 5 mln zł to unijne dofinansowanie. – Podpisaliśmy już umowę z urzędem marszałkowskim oraz wykonawcą. Mamy wszelkie niezbędne narzędzia prawne do realizacji tej inwestycji. Budowa ruszy we wrześniu – zapowiada Marek Skrypko, kierownik referatu ds. projektów UE oraz uzdrowiska w supraskim magistracie.

Przedszkole w Grabówce (gmina Supraśl) to będzie nowoczesny parterowy budynek o pow.

1800 mkw. Stanie on przy ulicy Leszczynowej. Docelowo może tu uczęszczać 175 najmłodszych. Znajdzie się tu siedem sal dydaktycznych plus stołówka, kuchnia i chłodnia. Ale także magazyny, kotłownia, pralnia. Tuż obok zostanie urządzony plac zabaw. W przedszkolu mają się odbywać zajęcia: taneczne, szachowe, logopedyczne, korekcyjne, umuzykalniające, akademia piłkarska, język obcy i robotyka. Zaplanowano też wyjazdy dzieci na basen, do kina, teatru i na lodowisko.

Do niedawna inwestycja stała pod znakiem zapytania. Burmistrz Supraśla wahał się z ogłaszaniem przetargu. Bo nie do końca było jasne, czy Grabówka pozostanie w gminie Supraśl, czy będzie samodzielna. Bo Trybunał Konstytucyjny uznał, że rząd PiS zlikwidował gminę Grabówka niezgodnie z konstytucją.

Białystok. Sołtys Grabówki walczy o utworzenie gminy