Pociągi z Białegostoku do 
Bielska Podlaskiego jeżdżą już po nowych torach. Trwają prace na odcinku Bielsk Podlaski – Czeremcha.

Rozpoczął się kolejny etap modernizacji linii kolejowej na trasie Białystok – Czeremcha. W związku z tym uległa zmianie organizacja przewozów na tej trasie – poinformowała Renata Gerasimiuk, rzeczniczka podlaskiego oddziału Przewozów Regionalnych.

Przeczytaj też: Pociągi wracają na trasę Białystok – Bielsk Podlaski

To oznacza, że znów kursuje pociąg z Białegostoku do Bielska Podlaskiego. – Prace wymagające całkowitego wstrzymania ruchu pociągów przeniosą się na odcinek Bielsk Podlaski - Czeremcha – mówi Renata Gerasimiuk.

Teraz podróżujący na tej trasie muszą się liczyć z utrudnieniami. Została uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza. Ale uwaga! – Niektóre przystanki kolejowe z powodu braku możliwości dojazdu, nie będą obsługiwane przez autobusy komunikacji zastępczej lub będą przeniesione w inne miejsca – podkreśla przedstawicielka Przewozów Regionalnych.

Od piątku autobusy komunikacji zastępczej nie zatrzymują się w Podbielu i Gregorowcach. Autobusy dotrą do miejscowości Lewki, Suchowolce i Kleszczele. Przejazd autobusami komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. Jednak nie można w nich przewozić rowerów i wózków. – Pasażerowie proszeni są o dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy pociągów przed planowaną podróżą. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, bądź pod numerem infolinii 703 20 20 20 oraz na stronie Przewozów Regionalnych – radzi Renata Gerasimiuk.