Spokojnie, bez nerwów – to jest najważniejsze podczas kursu nauki jazdy. Zawsze też trzeba mieć czas na wytłumaczenie wszystkiego od podstaw. A zajęcia teoretyczne nie mogą polegać tylko na wyświetlaniu filmów instruktażowych. Kobiety są perfekcjonistkami we wszystkim, co robią. Także wtedy, gdy uczą prowadzić samochód.

Od zawsze słyszałam od znajomych kobiet narzekania, gdy wspominały czasy, kiedy uczyły się jeździć samochodem – mówi Natalia Kapała, szefowa szkoły nauki jazdy Babska eLka.

Bo mężczyźni zwykle wychodzą z założenia, że z samochodem styczność miał każdy. Początkujące panie wstydzą się więc zadać pytania o podstawy, poprosić o wyjaśnienie czegoś raz jeszcze.

– Znajome skarżyły się też, że instruktorzy-mężczyźni wychodzą z założenia, iż każdy uczy się w tym samym rytmie – mówi Natalia Kapała.

Postanowiła więc stworzyć szkołę jazdy tylko dla kobiet. Gdzie kobiety-instruktorki po babsku zdradzą kobietom-kursantkom wszystkie tajniki prowadzenia auta.

Taką, gdzie dla każdego znajdzie się zawsze czas, gdzie nie ma głupich pytań, gdzie z zajęć teoretycznych wynosi się potrzebną, fachową wiedzę. I gdzie nikomu nawet przez myśl nie przejdzie, że w czasie jazdy z kursantką można załatwiać swoje prywatne sprawy.

Babską eLkę Natalia Kapała założyła prawie półtora roku temu – gdy była na czwartym roku studiów. Namówiła do współpracy dwie znajome zaufane instruktorki, wzięła kredyt na samochód. Wynajęła salę, wyremontowała ją, zaopatrzyła w potrzebne na kursach pomoce. Znajomy informatyk pomógł jej zaprojektować logo.

Pani Natalia nie zapomniała też oczywiście o reklamie. To spowodowało, że Babska eLka kursantki miała już od początku. Dzięki temu szkoła może się rozwijać. Dziś pracuje tu sześć instruktorek. A panie, które brały udział w kursach, przychodzą z podziękowaniami – albo zwyczajnie po to, by się pochwalić – po zdanych egzaminach.

Pani Natalia też już zdała swój ostatni egzamin na studiach. I jak zapowiadała na początku – to znak, że przyszedł czas na zmiany. Pierwsza zmiana wiązała się ze spełnieniem marzenia o kupnie samochodu z automatyczną skrzynią biegów. Od niedawna taki właśnie pojazd jeździ już pod szyldem Babskiej eLki. Pani Natalia myśli też o zrobieniu kursu na instruktora, aby sama mogła też szkolić kursantki. I planuje filie Babskiej eLki otworzyć również w innych miastach.

– Chciałabym, by to była ogólnopolska szkoła – mówi. I dodaje, że nauka jazdy dla kobiet to niejedyny jej pomysł na firmę.

– W Białymstoku jest jeszcze wiele niezapełnionych nisz – przekonuje.

Rady dla początkujących

♦ Zacznij od chłodnej kalkulacji. Koniecznie załóż czarny scenariusz.

♦ Miej zapas gotówki, by poradzić sobie na początku.

♦ Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach reklama to podstawa. 

♦ Nie można zaniedbywać obsługi klienta. Musi on być zadowolony.

♦ Staraj się wcielać w życie nowe pomysły. Jeśli wystartujesz z czymś pierwszy na danym rynku – masz większe szanse na powodzenie. 

♦ Uczciwie pracuj, nie kręć, nie kombinuj.

Komu się udało

Im się udało to cykl, w którym prezentujemy ciekawych ludzi i ich sposób na życie. Jeżeli prowadzisz firmę, stworzyłeś coś z niczego, odniosłeś sukces zawodowy – podziel się z nami i Czytelnikami swoją receptą na powodzenie i satysfakcję w interesach.

Kontakt: tel. 85 748 96 59, e-mail:
asawczenko@prasapodlaska.pl