To, co teraz widać na placu budowy to środek dworca, a dookoła trzonu powstaną przeszklone ściany. Ich budowa rozpocznie się za około miesiąc - mówi Dariusz Frączak ze spółki Budner, która jest inwestorem.

Wiadomo, że będzie to nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek. Na 1300 mkw. powierzchni znajdą się cztery kasy, poczekalnia, kawiarenka i kącik prasowy. Na piętrze będą się mieściły biura PKS Nova i pomieszczenia socjalne dla pracowników.

Prawie gotowe są stalowe konstrukcje wiat nad peronami. Stanęły one na działce pomiędzy dworcem PKS a torami kolejowymi. Po wyjściu z autobusu w prosty sposób podróżny ma się dostać na pobliski dworzec kolejowy.- W sumie będzie pięć wiat i sześć peronów - mówi Dariusz Frączak. - Planujemy oddać je do użytku na początku sierpnia. Wtedy zostanie tutaj puszczony ruch autobusowy.

Postępują też prace przy budowie galerii handlowej. Tuż obok dworca PKS powstają park handlowy oraz obiekt handlowo - usługowy. Wiadomo, że ulokują się tutaj sklepy odzieżowe, drogeria, klub fitness oraz lokale gastronomiczne. - Częściowo mamy podpisane umowy z najemcami - ujawnia Frączak.

I jak niedawno, informowaliśmy przy dworcu PKS powstanie hipermarket niemieckiej sieci Kaufland.- Jego otwarcie planujemy w listopadzie, zaś park handlowy w lutym 2018 roku - zdradza nam Dariusz Frączak.

Zobacz też: