Prace mają się rozpocząć w ciągu tygodnia. Dworzec będzie oddany do użytku w październiku. Spółka PKS Nova podpisała akt notarialny z warszawską firmą Budner

To będzie ciekawe miejsce. A pasażerowie nareszcie nie będą się bali wieczorem wysiadać z autobusów- zapewniał Cezary Sieradzki, prezes spółki PKS Nova.

- Teraz wszystko jest w naszych rękach. Zmobilizujemy się. Zrobimy wszystko, by zrealizować tę inwestycję. To jest dla nas priorytet - podkreślał Marek Budner, prezes warszawskiej spółki Budner. To właśnie ta firma zajmie się budową nowego dworca PKS.

Wojewoda podlaski kontra Zielony 1:0. Dworzec PKS Białystok można zburzyć

Dziś z prezesem spółki PKS Nova podpisał akt notarialny. To oznacza, że warszawski inwestor dostanie w wieczyste użytkowanie 45 procent terenu dworca przy ul. Boh. Monte Cassino. W zamian za to wyburzy stary, a następnie wybuduje nowy dworzec.

Są już gotowe wizualizacje obiektu. Na około 1500 mkw. powierzchni znajdą się kasy i poczekalnia, zaś na górze biura i zaplecze socjalne. Powstaną też wiaty przystankowe, perony. Poza tym zaplanowano budowę 290 miejsc parkingowych.
Zobacz galerię
Więcej przeczytasz w jutrzejszym papierowym wydaniu Kuriera Porannego oraz w wydaniu internetowym Kurier Poranny Plus