Stoiska są nie tylko nowe, ale też wygodniej ustawione. Teraz łatwiej tu będzie robić zakupy. Do dyspozycji klientów jest aż pięć kas, a nowoczesny wystrój wnętrza cieszy oko

Delikatesy PSS Społem przy Suraskiej po remoncie

Po pięciu miesiącach drzwi Delikatesów PSS Społem Białystok otworzyły się dzisiaj dla klientów. Tego jednego dnia godziną otwarcia była godzina 9. Ale na co dzień będzie działał tak, jak przed remontem: od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 - 22, w sobotę od godz. 7, a w niedziele od godz. 8.

Poza tym jednak w Delikatesach rzucają się w oczy ogromne zmiany: pokonując bramki wchodzi się lub wjeżdża z nowymi plastikowymi koszykami na jedną salę zakupową zarówno ze stoiskami samoobsługowymi, jak i takimi, gdzie pomocą służą ekspedientki.

W nowych chłodniach znajdujemy wędliny, mięsa, ryby, sery. Jest duże stoisko warzywne i regały z pieczywem, do których jest o wiele lepszy dostęp niż przed remontem, kiedy klienci prawie wchodzili sobie na plecy sięgając po bułki.

Za całość zakupów płacimy w jednej z pięciu kas. Są one już wyposażone w wagi, czyli unikamy sytuacji, że trzeba się cofnąć na stoisko, bo zapomnieliśmy zważyć pomidora.

Ustawienie kas i nowy sposób organizacji zakupów ma jeszcze inne - finansowe - znaczenie. Poprzednio płacąc mniej niż 30 zł przy każdym ze stoisk nie mogliśmy korzystać z rabatu, do którego uprawnia karta stałego klienta Społem, nawet jeśli łącznie było to kwota uprawniająca do zniżki. Teraz całe zakupy sumują się przy jednej kasie i łatwiej o rabat.

Przeczytaj też: Otwarcie Hermesa na Dziesięcinach. Po remoncie jest tu i sklep, i bar. Także w wersji drive

Nowoczesny wystrój wnętrza nie wpływa bezpośrednio na jakość zakupów, ale obiekt tak bardzo zyskał na urodzie, że po prostu przyjemniej w nim przebywać. Wpływa to jednak bezpośrednio na warunki pracy zatrudnionych tu obecnie 35 osób. Tym bardziej , że zmieniło się także na lepsze zaplecze socjalne dla załogi.

Wokół Delikatesów trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe. Ale lada dzień i one zostaną zakończone.