Od 1 listopada z ul. Legionowej wyprowadził się autoryzowany punkt sprzedaży Rosenthal. Sklep z luksusową porcelaną Rosenthal i Villeroy&Boch przeniósł się do galerii Alfa.

- Przeprowadzka była spowodowana troską o wygodę klientów - mówi Ewa Zalewska z salonu Rosenthal.

W Alfie powierzchnia sklepu jest większa, a lokalizacja lepsza. W salonie Rosenthala, oprócz luksusowej porcelany, znajdziemy szeroki wybór obrusów, kryształy, srebra i ozdoby świąteczne.

Zobacz także Białystok. Bella Vita. Sposob na biznes w centrum miasta.

Z okazji otwarcia salon zorganizował oryginalną wystawę figur porcelanowych hiszpańskiej marki Lladro.

Możemy je oglądać jeszcze do 17 listopada. Znane na całym świecie porcelanowe figurki - słynące z blasku i delikatności - są produkowane w seriach limitowanych, mają więc dużą wartości kolekcjonerską. Szczegóły ich ręcznego wytwarzania, skład glinki i glazury pozostają pilnie strzeżoną tajemnicą.

Na wystawie można zobaczyć porcelanowe figury - z różnych kolekcji - od klasycznej porcelany do designerskich rzeźb zaprojektowanych przez największe autorytety ze świata projektantów. Największą atrakcją jest porcelanowy smok, pochodzący z limitowanej edycji 150 sztuk.

Łączna wartość kilkunastu prezentowanych figur to 180 tys. zł.

Również Od 1 listopada zniknęła z ulicy Liniarskiego, i z Białegostoku, drogeria Stars.

– Podjęliśmy decyzję o likwidacji tej placówki ze względu na małą sprzedaż – mówi Arkadiusz Kowalewski, dyrektor operacyjny Stars.

Drogeria przy ul. Liniarskiego była jedyną placówka sieci Stars w Białymstoku. Została otwarta w sierpniu minionego roku. W bliskim sąsiedztwie znajdowała się już Drogeria Natura, a w tym roku otwarto jeszcze Rossmana. Firma Stars nie zamierza na razie otwierać innego sklepu w Białymstoku.

Stars jest największą siecią drogeryjną w północno wschodniej Polsce. Jej siedziba mieści się w Giżycku, a sklepy zlokalizowane są m.in. w: Olecku, Augustowie, Suwałkach, Piszu, Elblągu, Gdańsku.