Z lekkim poślizgiem - miało to nastąpić 28 maja - 1 czerwca PSS Społem Białystok otworzy zmodernizowane wnętrze Delikatesów w centrum Białegostoku. Podstawowym walorem sklepu będzie wprowadzenie tam samoobsługi. Nie na całości, ale jednak.

Do tej pory klienci obsługiwani byli w Delikatesach „zza lady”. Dla jednych było to zaletą, dającą możliwość bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą, a dla innych - wadą z powodu konieczności tracenia czasu, w przypadku robienia zakupów na kilku stoiskach.

- Stąd nasza determinacja,aby sklep zmienił swój profil na częściowo samoobsługowy - mówi Lilia Wiśniewska, kierownik działu marketingu PSS.

Tradycyjna forma obsługi pozostanie w dziale alkoholowym, mięsno-wędliniarskim, ciastkarskim  oraz na nowym stoisku prowadzącym sprzedaż świeżych ryb.

Z koszykiem klienci Delikatesów będą kupować pieczywo (w tym prosto z pieca), nabiał, artykuły ogólnospożywcze, warzywa i owoce, mrożonki, prasę oraz podstawowe artykuły higieny osobistej. W sklepie będzie też można opłacić rachunki (np. za telefon czy energię elektryczną), doładować telefon komórkowy czy skorzystać z kolektury Lotto.

Modernizacja Delikatesów ma jeszcze inne znaczenie dla klientów - jak w każdym sklepie Społem Białystok można tu korzystać z upustów związanych z posiadaniem karty klienta. Ale tylko dokonując zakupu powyżej 20 zł. W tradycyjnym modelu obsługi można było oblecieć sześć stoisk, w każdym płacąc 19,90 zł i skończyć zakupy bez żadnego upustu. Teraz będziie korzystniej.

Społem zainwestowało też w nowoczesne urządzenia chłodnicze do przechowywania i ekspozycji produktów świeżych oraz nowy system informatyczny usprawnajacy obsługę klientów. Co ważne - obiekt przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Całkowite koszty modernizacji wyniosły około 700 tys. zł. Delikatesy przy Rynku Kościuszki to jedna z sztandarowych placówek PSS „Społem” Białystok, rocznie obsługuje ponad 1,5 mln klientów.

Od kilku lat spółdzielnia przeznacza na inwestycje około 10 mln zł rocznie. Obecnie PSS „Społem” modernizuje i przebudowuje bar „Topolanka”.