Kolejna apteka otwarta - tym razem w Galerii Antoniuk. Jest to już druga Apteka pod Lwem w Białymstoku i druga, po Aptece Świętego Marka, która z okazji otwarcia rozdaje pieniądze.

Choć Apteka Pod Lwem pierwszych klientów przyjęła o ósmej rano, to ludzie już na godzinę wcześniej ustawiali się przed drzwiami. Wielkich tłumów jednak nie było.

- Stałam od wpół do ósmej i było przede mną dwanaście osób - mówi pani Stanisława. - Teraz jest już spora kolejka, choć i tak mniejsza niż na Lipowej, kiedy otwierali aptekę.

Powodem licznego przybycia okazała się promocja z okazji otwarcia apteki. Była ona skierowana do pierwszych dwustu klientów.

-Jeśli zrobi się zakupy na 30 złotych to dostaje się trzydzieści złotych do wykorzystania w aptece - wyjaśnia Władysława Łodysz stojąca w długiej kolejce. - Ale tylko na leki bez recepty. Wzięłam więc kilka leków przeciwbólowych, bo te są mi najbardziej potrzebne.

- Człowiek starszy jest jak dziecko, nawet jak dostanie cukierka to się cieszy - dodaje pani Stanisława. - Trzydziści złotych to niewiele, ale dobre i to. Jutro też będzie można dostać leków, ale tym razem za dwadzieścia złotych.

Na niektóre osoby informacja o darmowych lekach tak podziałała, że dla promocji specjalnie zostali w Białymstoku.

- Jestem z Sokółki - mówi pani Hanna. - Wczoraj przyjechałam tu do lekarza. W przychodni dowiedziałam się o promocji. Moja córka mieszka w Białymstoku, to przenocowałam u niej i dziś przed ósmą przyszłam tu po leki. Jutro też przyjdę.

 

 

Apteka pod Lwem w Galerii Antoniuk, prz ul. Antoniukowskiej 56, będzie czynna codziennie od 8 do 20. Także w niedziele i święta.