Białostoczanka najlepszą stylistką w Polsce? Już wkrótce tak może być! Sylwia Rudnicka, fryzjerka stylistka, współwłaścicielka salonu Lange&Rudnicka w Białymstoku została wytypowana do ogólnopolskiego konkursu na najlepszego stylistę fryzur 2010.

Organizuje go Matrix, producent kosmetyków do włosów.

- Otrzymałam propozycję startu i pomyślałam dlaczego by nie - mówi Sylwia Rudnicka. - Już sama nominacja do ogólnopolskiego konkursu jest docenieniem tego co robię i kocham. Tytuł najlepszego stylisty jest bardzo prestiżowym wyróżnieniem, a jeśli uda mi się chociażby stanąć na podium będę bardzo szczęśliwa.

Inspiracją do stworzenia konkursowego uczesania był poniekąd film Zmierzch.

- Jednak bardziej chciałam wykreować postać kobiety z saloonu - mówi Sylwia Rudnicka. - To nie mogło być coś zwyczajnego. Zależało mi na tym, aby nie tylko uczesanie było wyraźne, ale i cała postać.

Konkursową fryzurę Sylwii Rudnickiej, a także kilkunastu innych fryzjerów możemy obejrzeć na stronie www.stylio.pl. Tam też możemy oddać swój głos. Do 16 września musi być ich jak najwięcej, bo tego dnia okaże się, czy białostoczanka znajdzie się w dziewiątce szczęśliwców i czy przejdzie do finału. Jeśli tak, to do 23 września znów będziemy mogli kliknąć "TAK" przy fryzurze autorstwa Sylwii Rudnickiej i pomóc jej wygrać.