Jak zwykle wiąże się to z szerokim wachlarzem utrudnień dla klientów – od wyłączonych systemów bankowości internetowej i mobilnej po niedziałające karty płatnicze - ostrzega Bankier.pl.

Bankier.pl sprawdził, że na ten weekend przerwy zapowiedziały: Bank BGŻ BNP Paribas, Bank Zachodni WBK, Idea Bank, ING Bank Śląski oraz mBank i Orange Finanse.

Bank BGŻ BNP Paribas

Klientów Banku BGŻ BNP Paribas czeka w weekend niedostępność systemów bankowości internetowej i mobilnej – mowa o usługach Pl@net, BiznesPl@net, MobilePl@net i GOmobile.

Bank Zachodni WBK

Przez pół soboty 17 lutego z brakiem dostępu do bankowości internetowej i mobilnej spotkają się klienci Banku Zachodniego WBK. Przerwa rozpocznie się o północy i potrwa do godz. 12:00.

Idea Bank

W Idea Banku planowana na ten weekend przerwa techniczna dotknie zarówno użytkowników standardowego systemu bankowości internetowej, jak i usługi Idea Cloud.

ING Bank Śląski

Przez prawie całą sobotę 17 lutego klienci ING Banku Śląskiego stracą dostęp do modułu Makler oraz aplikacji ING Makler Mobile.

mBank i Orange Finanse

Znacznie szersze prace konserwacyjne przeprowadzi mBank i bliźniacze Orange Finanse. W obu bankach zostaną wyłączone na kilka godzin karty płatnicze – nie będzie można nimi płacić, wypłacać pieniędzy z bankomatu ani korzystać z wpłatomatu od godz. 2:00 do godz. 6:30 w niedzielę 18 lutego.

Więcej szczegółów i źródło: Bankier.pl: Te banki zaplanowały przerwy na weekend

Podobne wątki: Nowy trend "mobile only". Rezygnujemy z bankowości internetowej na rzecz mobilnej

Banki w Polsce mogą zapłacić kary za wyższe opłaty

Zagrożenia w bankowości elektronicznej. Jak oszukują hakerzy? (x-news/Dzień Dobry TVN):