Od 11 sierpnia możliwe są podróże koleją z Bielska Podlaskiego do Białegostoku. Rozpoczynają się prace na odcinku Bielsk Podlaski – Czeremcha. Za pociągi pojadą autobusy.

Prace na odcinku Bielsk Podlaski - Białystok zostały już zakończone. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poprawiły tor. Wymieniono 82 km szyn i ponad 68 tysięcy podkładów. Na wszystkich przejazdach kolejowo – drogowych została poprawiona nawierzchnia. Na 5 skrzyżowaniach dodatkowo zainstalowano sygnalizację przejazdową. Perony zapewniają bezpieczny dostęp do pociągów.

Na trasie Bielsk Podlaski – Białystok – od dziś jeżdżą cztery pary pociągów. Do dziś obowiązywała komunikacja zastępcza. Przejazd pociągiem skróci podróż z 1h 26 min do 56 min.

Od 11 sierpnia rozpoczyna się druga faza prac na odcinku Bielsk Podlaski – Czeremcha

Prace obejmą wymianę toru. Nowe urządzenia na przejazdach zwiększą poziom bezpieczeństwa. Poprawiony zostanie stan peronów.

Ruch pociągów na odcinku Bielsk Podlaski – Czeremcha i na linii do Białegostoku zostanie przywrócony 10 listopada br.

Bielsk Podlaski – Czeremcha
– do wczoraj kursowały 4 pary pociągów na dobę. Od dziś (11 sierpnia) działa tu zastępcza komunikacja autobusowa.
Przejazd zajmie 43 min (ok. 5 min dłużej niż pociągiem).

Remont na linii Białystok – Czeremcha – jednej z trzech linii objazdowych (Ostrołęka – Łapy nr 36, Czeremcha – Białystok nr 32 i Czeremcha – Siedlce nr 31) prowadzony jest w ramach zadania "Polepszenie jakości usług przewozowych na liniach 31,32,36 w ramach projektów CEF "Prace na linii E75 na odcinku Sadowne - Czyżew wraz z robotami pozostałymi na odcinku Warszawa Rembertów-Sadowne" oraz „Prace na linii E75 na odcinku Czyżew – Białystok”.