Firma Unicell Poland jest przedsiębiorstwem działającym na rynku materiałów budowlanych, niezbędnych na etapie budowy, wykończenia oraz renowacji domów i mieszkań.

Spółka oparta jest na kapitale polsko-holenderskim, a jej centrala mieści się w Wasilkowie koło Białegostoku. Zakłady produkcyjne i laboratoria Unicell Poland zlokalizowane są w Polsce i Holandii.

Unicell znalazł się wśród laureatów pierwszego miejsca w rankingu Superfirmy 2010. Jak tłumaczy Bartłomiej Sawulski, dyrektor do spraw marketingu i rozwoju, odpowiedzialność społeczna i etyka są wpisane w strategię działalności firmy.

– Firma od początku swojego istnienia nastawiała się na produkcję wyrobów bezpiecznych zarówno dla użytkownika, jak i dla klienta, nie zawierających szkodliwych substancji i spełniających normy środowiskowe – wymienia Bartłomiej Sawulski i dodaje, że sam proces produkcji jest tak zaprojektowany, aby do minimum ograniczyć ingerencję w środowisko naturalne. 

 

Firma angażuje się też w życie społeczności lokalnej.

– Wspieramy działalność lokalnego klubu sportowego, uczestniczymy w uroczystościach lokalnych, targach, Dniach Wasilkowa, aktywnie wspieramy edukację przeciwpożarową, uczestnicząc co roku w akcji „Pali się” – wymienia Bartłomiej Sawulski. – Sponsorujemy też działalność charytatywną, hospicja, przedszkola.

W firmie ważne są także uczciwe relacje z pracownikami i tworzenie przyjemnego miejsca pracy. Unicell otrzymał certyfikat Mała Wielka Firma za nienaganą historię płatniczą oraz certyfikat „Solidna Firma”, przyznawany przedsiębiorstwom, które posiadają dobre relacje z kontrahentami, instytucjami państwowymi i pracownikami. Od trzech lat są laureatem nagrody Gazela Biznesu.

 

Firma w liczbach

♦ zatrudnienie – 118 osób

♦ majątek – 9 mln 434 tys. zł

♦ zysk netto – 5 mln 993 tys. zł

♦ przychody ze sprzedaży – 55 mln 425 tys. zł

♦ kapitały własne – 12mln 689 zł.

Dane za 2009 r.