Grupa Chorten zrzeszająca już 1327 placówek handlowych w Polsce, ma także pierwszą obrandowaną stację paliw w województwie mazowieckim. W sumie z Polską Grupą Sklepów Spożywczych działa już ponad 30 stacji benzynowych niezależnych właścicieli.

Firma DarGAZ, która jako pierwszy operator paliw, zdecydowała się na współpracę z Grupą Chorten, teraz postanowiła także oszyldować stację benzynową w Sokołowie Podlaskim charakterystycznym logotypem z drzewem dębu.

Czytaj też: Chorten umacnia się na stacjach paliw. Będą tam handlować także w niedzielę

- Uznałem, że w grupie siła, a Grupa Chorten jest coraz bardziej rozpoznawalną marką, rozwija się już nie tylko na wschodzie Polski, ale także mocno widać ją w centralnej części kraju, a nawet dalej - tłumaczy Dariusz Smuniewski, właściciel stacji Dargaz w Sokołowie Podlaskim.. - Dzięki naszej współpracy bardzo odczułem poprawę warunków u dystrybutorów, mam też silne wsparcie regionalnego przedstawiciela. Dlatego prowadzimy wspólnie wiele działań marketingowych i identyfikując się z Grupą Chorten postanowiłem obrandować stację

Grupa Chorten udostępnia sklepom na stacjach paliw takie same warunki handlowe u producentów i dystrybutorów, jak tradycyjnym placówkom handlowym. Obecnie stacje zrzeszone w Grupie funkcjonują w województwie mazowieckim, podlaskim, lubelskim, łódzkim. Sukcesywnie takich punktów przybywa, tylko w kwietniu podpisano nowe umowy na dwa punkty.

Co istotne - w związku z obowiązującym od marca prawem - na stacji benzynowej sprzedaż produktów spożywczych prowadzona może być także w niedziele z ograniczeniem handlu.

- W niedziele „niehandlowe” bardzo widoczny jest przypływ klientów, mogę mówić o zdecydowanej poprawie, nawet o 100 procent. Dlatego też w sklepie rozszerzyłem przede wszystkim ofertę produktów spożywczych długoterminowych – podkreśla Smuniewski.

- Właściciele niezależnych stacji paliw ze sklepami spożywczymi, w kontekście ograniczenia handlu w niedziele, stali się dla nas ważnymi partnerami do rozmów o możliwej współpracy - mówi Sylwia Olechno, dyrektor generalny Grupy Chorten.